Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sigorta ve kasko

Bu pertciler yuzunden sigorta sirketleri zarar acikladi...
Bizim icin boya olmasin,degisen olmasin mantigi islerken millet tanidik sigortaci ile araci perte cikarip parasini almanin derdinde...Kul hakkini bilmeyen allahi tanir mi Murat hocam...

İçler acısı bir konu daha, nereye gidiyoruz belli değil, herşey mübah olmuş durumda.

c2cf74c821d87cfb35a303088651076f.jpg
super ya sigorta yap arac hediye

Sent from my iPhone using Tapatalk

haberlerdeki aracın değeri şu kadar, çıkan sigorta şu kadar konusu bizim yaramıza derman olmaz arkadaşlar çünkü yanlış yönlendirme yapıyorlar.

eski arabanın trafik sigortası primi ucuz olur diye bir koşul yok, aksine mantıken eski arabanın trafik sigortası priminin yeni modellere göre daha yüksek olması beklenir. Çünkü eski aracın kaza yapma olasılığı, karşı tarafa zarar verme olaslığı daha fazladır. trafik sigortası da aracı değil, karşı tarafa verilen hasarları teminat altına alır bildiğiniz gibi.

asıl yapılması gereken geçen hazine müsteşarlığının geçen sene yaptığı değişiklikleri geri almasıdır. diğer türlü sigorta şirketleri primlerde indirim falan yapmaz. hiç zarar etmesine rağmen ucuz fiyat veren bir özel işletme gördünüz mü?

1 hafta önce Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları | Trafik Sigortası Sorgulama - Sigortam.net adresinden 8 şirketin teklifini verdiler, en ucuzu bile geçen seneki primimin neredeyse 2 katı, acentelere hiç yaklaşılmıyor bile. araba 1 sene boyunca kapının önünde yatsa sigortasıdır, mtvsidir, muayenesidir 3000 tl masrafı çıkıyor. e dünyanın en pahalı benzini de bizde. satalım mı napalım? devletin el atması gerek bu işe başka türlü sigorta şirketlerinden indirim beklersek çok bekleriz.

9 sene kasko yaptırdım bir kere bile kullanmadım, bozdurmadım. Yeni kasko yapanla aynı fiyatı ödüyorum. Böyle şirketlerin ne hali varsa artık. Benim günahım ne şimdi. En sonunda yakıcam arabayı toptan geri alıcam paramı.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9 sene kasko yaptırdım bir kere bile kullanmadım, bozdurmadım. Yeni kasko yapanla aynı fiyatı ödüyorum. Böyle şirketlerin ne hali varsa artık. Benim günahım ne şimdi. En sonunda yakıcam arabayı toptan geri alıcam paramı.

benım mesela kaskom yok rahatım ilçedeyim cunku :) istanbulda hergun olaylar oluyor malını koruyorsun bi nevi...aman yakma,yaktırma,kaza da yapma allah korusun...

Yakarmıyım hiç ahireti var o hesabı nası veririm. Okadar adamın hakkına girerim. Benim yüzümden sigorta şirketi zarar görür kurunun yanında yaşda yanar sonra. Buda kamu spotu olsun.

son değişiklik (alıntıdır)

Hazine Müsteşarlığı'nın ilgili değişikliği, "Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Genel Şartlar" başlıklı tebliğ ile Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğ ile, Genel Şartlar'ın 3. Maddesi'nin "b" bendinde daha önce "veya trafik kurali ihlali" olarak belirlenen ve tazminatın sigortalı sürücüye "rücu edilmesinin" yolunu açan koşulu, "trafik kurallarının ağır kusur ile ihlali" olarak, şu şekilde değiştirildi:

“b) Tazminatı gerektiren olay, aracın ilgili mevzuat hükümlerine göre gereken ehliyetnameye sahip olmayan veya geçerliliğini yitirmiş sürücü sertifikasına sahip ya da ehliyetine geçici/sürekli el konulmuş kimseler tarafından sevk edilmesi veya trafik kurallarının ‘ağır kusur ile ihlali’ sonucunda meydana gelmiş ise...”

Geri
Üst Alt