Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sıfır aracımdan gelen sesler... .

abi allah bozmasın benimkide öyleydi ama mıcırlı asfaltlar oluyor ya orada 80 ile giderken ses gelmeye başladı en sonunda da dün 15-20 ile giderken tümsek atlamalarında yavaşlamama rağmen gıcır gıcır ses geliyor hava ise 11 derece ile 0 derece aralarındaydı.. acaba soğuktan mı desem..
bi de sevisi arasam mı?
Kapılardan ve bagaj dan tıkırtı geliyorsa muhtemelen yağsız kalmış olabilir veya yağ tozlandıysa görevini görmüyordur. Tavsiyem önce yağlayın tekrar bi bakın derim:eek:key:

Kapılardan ve bagaj dan tıkırtı geliyorsa muhtemelen yağsız kalmış olabilir veya yağ tozlandıysa görevini görmüyordur. Tavsiyem önce yağlayın tekrar bi bakın derim:eek:key:

iki aydır yolda ama? şimdi tam da bilmiyorum tozlanmışta olabilir ama girintili çıkıntılı yerlerde çıkıyor araba oynarken çıkan bi ses sıcak asfaltta tık yok.. kuş gibi çıkıyor sesler

Aynısı benimde başıma gelmişti ki , kasislerden inanılmaz yavaş geçerim her yol birleşiminde dahi yavaşlarım nasıl ses gelir diye düşünürken fark ettim ve yağladım geçti , sonuçta araç 2 aydır da yolda olsa uzun bir süre nakliye , satış için vs baya bir müddet geçmiştir . Yağlayın geçmezse servise gösterin sonuçta araçlarımız garantili:)

Ben de 2700 km'yi devirdim Allaha şükür gıcırtı, lıkırtı, tıkırtı hiçbişi yok. Hatta ev iş arası gittiğim yerde yaklaşık 700 mt falan bozuk kilit taşlı yok var. Ona rağmen sorunsuz şu an.
ZİYA gardas o kadar izolasyonla tabi duymazsın gardas..Dahada mı duyacaksın..

Dostum kapı ayarı yaptırman gerekiyor gibi. Buradaki yazıma bi bakıver:
http://www.seatclubworld.com/leon-1...nik-arizalar-marka-ve-model-10752/index7.html

aracı aldığım bayiyi aradım onlar da yağlama dan ve ya kapı ayarındandır dediler,bi ara getir bakıverelim dediler..
bi de tozlanmadan dolayı da yapıyo olabilir dedi bakalımartık umarım geçmeyecek bi arıza değildir...

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Dostum kapı ayarı yaptırman gerekiyor gibi. Buradaki yazıma bi bakıver:
http://www.seatclubworld.com/leon-1...nik-arizalar-marka-ve-model-10752/index7.html

aracı aldığım bayiyi aradım onlar da yağlama dan ve ya kapı ayarındandır dediler,bi ara getir bakıverelim dediler..
bi de tozlanmadan dolayı da yapıyo olabilir dedi bakalımartık umarım geçmeyecek bi arıza değildir...

Bi sıkıntı yok merak etme, kapı ayarı basit işlem, eski arabamda ben yapıyordum bozulunca.
Ayar iyice bozulunca yaptırırsın. Bu arada eczaneden gidip beyaz vazelin al, kapının üst kısmında camı çevreleyen ve kapı kapanınca kaportaya temas eden fitillere parmak ucuyla azıcık vazelin sür. Hem sesi kesecek hem de fitilleri koruyacak.

Bi sıkıntı yok merak etme, kapı ayarı basit işlem, eski arabamda ben yapıyordum bozulunca.
Ayar iyice bozulunca yaptırırsın. Bu arada eczaneden gidip beyaz vazelin al, kapının üst kısmında camı çevreleyen ve kapı kapanınca kaportaya temas eden fitillere parmak ucuyla azıcık vazelin sür. Hem sesi kesecek hem de fitilleri koruyacak.
eyvallah abi sağolasın.. bugün deniyecem.. dışarda kalan çerçeveye de süreyim mi yoksa sadece iç taraflara mı???

Geri
Üst Alt