Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ses yapan balata

ibiza'm

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba

2015 ibiza aracima gecen ay balata ve disk değişimi yaptım. Aldigim parcalar orjinal olmasina rağmen frene bastigimda ıslık sesi geliyor. Bu sesi nasil yok edebilirim. Balata spreyleri bir işe yarar mı?

Arkadaslar merhaba

2015 ibiza aracima gecen ay balata ve disk değişimi yaptım. Aldigim parcalar orjinal olmasina rağmen frene bastigimda ıslık sesi geliyor. Bu sesi nasil yok edebilirim. Balata spreyleri bir işe yarar mı?
Balatalar tam oturmamış veya başka araca özel üretilmiş olabilir.ama kesin çözüm diskin uç kısımları biraz çıkıntılıdır, sanki iç kısmı içeri doğru yenmiş gibi. Dış çıkıntılı kısmı (1mm kadar ince) tornada düzlettirmen gerekiyor.balata sıfıra sıfır oturmadığı zaman önce o çıkıntı kısmı balatanın ucunu yiyor ve ses ordan geliyor.kesin çözüm torna..

Aspes değerinden kaynaklanıyor firmaların yarısından fazlası Balata içine konulan aspes değerini düşürmeye gitti ve bu durum balata da diske surterken erken ya da geç şekilde ıslığın çıkmasına neden oluyor torna ile inceltmeyi deneyin şayet kesilmezse ferodo ya da ate nin disk balatasini bir sonraki bakımda tercih edin geçmiş olsun şimdiden

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

%90 aspes değeri %10 montaj dan dolayı oluyor, benim de başıma gelmişti üstelik balatalarım valeo markaydı. Daha sonra çözümü bosch marka balata alarak buldum ancak artık bosch getirmemeye başladı yedek parçacılar, sanırım diğer ürünlerin karlılığı daha yüksek.

Geri
Üst Alt