Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

servis 75.000 triger set

peki arkadaşlar 1.4 tsı lerde kayışmı var yoksa zincirmi

zıncırlı ama degısmemesı gıbı b durum soz konusu degıl,bakımlar sırasında sesıne flan zaten usta bakar ve sakırtı yapıyorsa degısmesı gerektıgını soyler.3-4 senelık 50k dakı araba ıcın boye b durum soz konusu olmasada 100k yı gecmıs zıncırlı arabada ses yapma ıhtımalı var

Bence bunu zaman ile sınırlandırmak tam anlamı ile doğru değil malzemenin durumuna bağlı olarak değiştirilmeli bizim hyundai accent var araba servise girdi aldığımızda servis 10k km gider demesine rağmen uzun yolda kopması sonucu rektife oldu dikat edilmesi gereken bir husus diye düşünüyorum ağır bakımlarında serviste yapılmasından yanayım :) Bizim ibizada 2006 model 21800 km de bendemi değiştireyim triger setini:D bildiğim kadarıyla zincirli bizim araçlar ilk calıstırmada oto geriyor 1-2 sn sesi geliyor sabahları özellikle :D

eger ki yatan bir arac degilse we zorlama yapmadan kullaniyorsaniz 100 bine yolu war bir de devir dayim pompasi ses yapmiyorsa birsey olmaz

yeni degiştirdim sanayide ben dizel ibiza 250 tl komple triger seti :eek:

Arkadaşlarında söylediği gibi trigeri değiştirmeyi ihmal etmeyin 4yılı yada 90bin kmyi tamamlamış ise araç.850 değil 2000-3000tlyi bulur yoksa.Ben gittiğimde ustamın dediği kelime buraya bile iyi gelmişsin oldu,yani az daha kopuyomus mevzu:)bu arada 850tl çok para,orjinal parçaları kendiniz temin edipde güvendiğiniz bi ustaya giderseniz çok daha uyguna hallolur.örneğin triger seti,devirdaim,antifrizi,debriyaj,ön disk ve balatalar,arka balatalar,70bin bakımı,yag filtresi+işçilik 800tl ye hallettim...

7 yıl dolmak üzere 89,350 km :) kaşınıyorum sanırım... :D

6-7 seneden önce zincirli trigere zaten bişi olmaz..sonrasında duruma göre bakılır yine kesin değişcek diye bişi yok..

6-7 seneden önce zincirli trigere zaten bişi olmaz..sonrasında duruma göre bakılır yine kesin değişcek diye bişi yok..

onu sene degılde km olarak bakmak lazım, 20 sene yatırsan arabanı yıne bsy olmaz km yapmadıgın ıcın

benimde aracım 90 binde ve triger setini değiştiricem bu setin içinde neler var ?
birde pompamı ne varmış diye duydum değiştiren arkadaşlar yardımcı olablirmi ?

annemin araba 2005 fiesta araç daha 22bin kilometrede ama triger değiştiğini hiç sanmıyorum sanırım zamanı gelmiş :D

benimde aracım 90 binde ve triger setini değiştiricem bu setin içinde neler var ?
birde pompamı ne varmış diye duydum değiştiren arkadaşlar yardımcı olablirmi ?

90 bin bakımını bende yaptıracağım bu aralarda. o bahsedilen pompayı arkadaşımın 90 bin bakımında çıkmış, değiştirmemiş. iki sefer arıza yaşamış onunla ilgili sonra değiştirmiş mecbur.. o sebeple ilkten değişmesi iyi olur sanıyorum. zaten para tutan parçalardan biri de bu 90 bin bakımında. triger set değişiyo. yağ filtre vs. değişimleri var zaten. erya ve kayadibinden fiyat aldım. 1000 tl üzerinde tüm bakımlar işcilik ile beraber. birde eski ustama gidecem ona danışacam. en azından bir de ona danışayım. kafama yatarsa orda olmazsa erya veya kayadibinde işlemleri yaptıracam artık.

Geri
Üst Alt