Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

servis 75.000 triger set

oncelıkle trıger kayısının eskılerın deyımı ıle egzantrık kaysının ne ıse yaradıgını ogrenelım ve neden degısmesı gerektıgını anlayalım arabamızı tehlıkeye atmayalım :) egzantrık kayısı krank a baglı olup motorun her hareketınde subab zamanlamasını dogru ayarlayarak subabların dogru zamanlarda acılıp kapanmasını saglar,kayısın kopması durumunda subabların hareketı yarım kalacagı ıcın asagı yukarı cıkarn pıstonlar subabları eğer,pıston baslarına zarar verır motor kabaca cacık olur :)
sımdı gelelım trıger 1.6 leon da ne zaman degısmelı ?
servısın kesın yargısı 90 bın km kullanım sonunda yada km zamanı gelmemıs ıse 4 sene sonunda kayısın ozellıgını yıtırmesı sonucunda degısmesı gerektıgınıdır.Arabanı rıske atmaktan baska bsey yapmazsın suan kullanarak.Servısın pahalılıgı konusunda hak verırım bunun yerıne dısarda Vw ustalarındada degısım yapabılırsın kendın trıger setını servısten yada yedek parcacılardan alarak.Trıger degısımı efsane zor b olay degıldır 1.6 motorda,onemlı olan degısım sonrasında sentesını dogru ayarlamaktır

yardımınız için çok teşekkürler

Triger kayışı şakaya gelmez değişmesi gerekiyosa değişmeli özel servistede değişebilir bildiğiniz iyi bir özel servisiniz varsa sıkıntı yok...

Can zaten yazmış. Subapların açma-kapama zamanları triger üzerinden yapılmaktadır. Yani egsoz veya intake durumunda silindir içine (aşağı inen) doğru yönelen subap ile piston aşağı çekilir. Trigerin en büyük riski subap kafası aşağı inerken pistonun yukarı çıkmasıdır. Bu durumda aracın motoru ciddi zarar görür. Benim bildiğim kadarıyla araç 60.000 km'de veya 5. yılında iken değişmesi gerekiyor. Triger kayışı pahalı bir parça değil, işçiliği pahalıdır. Sana tavsiyem bir an önce yaptırman yönündedir. Bu tür bir bakımı yetkili servis dışında yaptırma!... En azından ileride sorun olursa hesap soracağın muhatabın olur.

triğer 1.6 bse motor leonlarda 90.000km yada 4 yıl sonunda değişmesi gerekiyor servis fiyatları normal ben şahsen dışarda özel servisinde yaptırdım kayseride 300 tl işçilik dahil çıktım tabi birazda tanıdık vasıtasıyla tavsiyem güvendiğin bir özel servis varsa dışarda daha makul fiyatlara çıkabilirsin fakat triger setini kendin dışardan orjinalini al yaptırdığın yere sadece el emeği ver en azından parçanın orjinalliği kesin olur

triger değişim aralığı araca göre değişir arkadaşlar.

mesela bizim toledonun 125 bn km idi. 1,6 leonda 4 yıl yada 90 bn. yanlız bir yerde 4 yıl yada 125 bin oldu seatarda diye okumuştum. 4 yılınız dolmş bence değiştirin. vw de genelde 50 60 bnde triger değişmez opellerdeki gibi.

evet tiger önemli... daha büyük problemlere yol açacağından ben 75000 de değiştirdim... eğer koprsa yada diş atarsa 850 liralık masraf en az 2500tl olur sanırım bu da seni daha çok gerer ona göre iyi düşün...

seat leon 1.6 da triger set parça maliyeti 135 tl servis çok fazla fiyatlar istiyor dogru. benim size önereceğim özel serviste değiştirmeniz ben 6 ay önce 135+200 tl işçilik le değiştirdim bostancı oto sanayide ve hiç sorun yaşamadım. süre olarak bencede 4 yada 5 yıl değişim için yeterli km çok önemli değil. birde 1.6 motorlarda sorun 4-5 yıllarda trigerden değilde devirdaim pompasının plastik aksamının kırılması oluyor ve hararret artıyor yolda kalıyorsunuz. trigerde değişirken devirdaim pompasının hareketli plastik aksamıda değişiyor.Sizlere bostancı oto sanayide önerebileceğim yer var gönül rahatlığıyla özel mesajla ulaşabilirsiniz

Arkadaşlarında söylediği gibi trigeri değiştirmeyi ihmal etmeyin 4yılı yada 90bin kmyi tamamlamış ise araç.850 değil 2000-3000tlyi bulur yoksa.Ben gittiğimde ustamın dediği kelime buraya bile iyi gelmişsin oldu,yani az daha kopuyomus mevzu:)bu arada 850tl çok para,orjinal parçaları kendiniz temin edipde güvendiğiniz bi ustaya giderseniz çok daha uyguna hallolur.örneğin triger seti,devirdaim,antifrizi,debriyaj,ön disk ve balatalar,arka balatalar,70bin bakımı,yag filtresi+işçilik 800tl ye hallettim...

peki arkadaşlar 1.4 tsı lerde kayışmı var yoksa zincirmi

Geri
Üst Alt