Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sert direksiyon !

kratostol

Kayıtlı Üye
leonumu satın aldıktan sonra uzun zamandır peder beyin arabadan uzaktım. geçtiğimiz gün babamın 2009model corolla elegant aracıyla kısa bir yolculuk yaptım ve uzun zamandır da araçtan uzak kalmamdan mütevellit direksiyonunun ne kadar yumuşak ve rahat olduğunu unutmuşum...

leonumla özellikle sabahları aracımı park ettiğim yerden çıkarken her zaman avcumun ayasıyla gerçekletirdiğim direksiyon çevirme işleminin artık diğer elimin de yardımıyla ve nispeten direksiyonu kavrayarak yaptıldığını fark ettim. 90 ve 180 derecelik dönüşlerde özellikle de araç hareketsizken yapılan direksiyon hareketlerinde hep direksiyonun sertliğinden rahatsız oluyorum.

acaba benim direksiyonum mu sıkıntılı yoksa genel olarak sert mi bu leonların direksiyonları. direksiyonun ele oturuşu kalınlığı yapısı ebatları harika, aşığım resmen. fakat bu sertlik keyfime limon sıkıyor:(

Jantlar standart mı? Büyük janta geçince benim direksiyon da ağırlaştı biraz, taban genişlediği için sanırım.

valla aynı durum bende de var annemde 2010 auris var ve tatillerde hep onu kullanıorum tekrar leona geçtiğimde abartacam ama kamyoncu gibi hisediyorum..bence toyotanın direksiyon çok hafif...:)

iyi de her markanın direksiyon hissiyatı ve sertliği farklıdır.. :)

jantlarım standart. toyota ile serçe parmağımı kullanarak direksiyonu 360 derece rahatlıkla döndürebiliyorum. yani tamam markadan markaya değişir direksiyon sertliği ama benim aracımda mı sorun var diye merak ettim. sanki biraz abartı bir sertlik var.

leonla direksiyonu serçe parmakla çevirmek mümkün değil. diğer leon sahipleri serçe parmağıyla çevirebiliyor mu acaba direksiyonlarını:confused: ??? özellikle makyajlı kasa için merak ediyorum.

biraz absürd oldu ama test etmek için en iyi yol:D

Yapılacak en iyi şey başka bi makyajlı kasa Leon sahibi bulup ikisini denemek sanırım :)
Eksildiğini hiç zannetmem ama direksiyon hidroliğini bi kontrol edin isterseniz.
Ancak genellikle Seat'ların direksiyonları sert oluyo.

jantlarım standart. toyota ile serçe parmağımı kullanarak direksiyonu 360 derece rahatlıkla döndürebiliyorum. yani tamam markadan markaya değişir direksiyon sertliği ama benim aracımda mı sorun var diye merak ettim. sanki biraz abartı bir sertlik var.

leonla direksiyonu serçe parmakla çevirmek mümkün değil. diğer leon sahipleri serçe parmağıyla çevirebiliyor mu acaba direksiyonlarını:confused: ??? özellikle makyajlı kasa için merak ediyorum.

biraz absürd oldu ama test etmek için en iyi yol:D

parmak var parmak var Alper.. :D :D
bi parmağı referans almak lazım.. :)
velakin bana direksiyon hiç ağır gelmedi direksiyon dururken..

Beyler Toyotanın dıreksıyon yumusaklıgını sorgulamayın haddınden fazla yumusak :) Bızımdekı avensisi kullandıgım zaman benım eskı leona lanet edıyodum :)

Toyotaların direksiyonları çok yumuşak oluyor ama tabi direksiyon hidroliğini de kontrol etmekte fayda var:eek:key:

Geri
Üst Alt