Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat toledo 1.4 TSI DSG tiz motor sesi

novacenna

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Merhaba,

2 ay önce aldığım 1.4 TSI DSG otomatik şanzumanlı Toledo aracımda aşağıdaki linkini verdiğim videodaki şekilde tiz bir ses geliyor,önceleri hiç yoktu,ya da ben farketmedim.Ancak ses giderek artmaya başladı.Motor ısındığında da ses geliyor.Ayrıca video çekerken farkettim ki motor çok gürültülü çalışıyor.Bu sesin nedeni ne olabilir,ne yapmam gerekir,TSI motor konusunda hiçbir fikrim yok.Aracımın km'si 34000.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

büyük gecmiş olsun...bu şekilde aracınıza binmeyin...komperesor,v kayısı,triger ciddi bi sorun var gibi...bunu yetkili servis anlar.garantilise yarın ilk işiniz o olsun

Teşekkür ederim.Araç her zaman bu şekilde değil,farkettiğim anda çekebildim.Bu yorumu tiz sese gore mi yoksa direct olarak motor sesine gore mi yaptınız ?

Aynı sorun benim aracımda olmuştu benim aracımda Toledo 1.4 TSİ Dsg servis garantiden devirdaim pompasını değiştirdi ses kesildi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba,

Geçen gün servise götürdüm,onlarda devirdaim pompasından olduğunu söylediler,ancak sorun yaratmaz,sonra da değiştirebilirsiniz dediler,bende değiştirmedim :)
[doublepost=1459070907,1459070873][/doublepost]
Aynı sorun benim aracımda olmuştu benim aracımda Toledo 1.4 TSİ Dsg servis garantiden devirdaim pompasını değiştirdi ses kesildi.

Arkadaşlar konuyu hortlatayım.Bende de aynı sorun başladı.Değiştiren arkadaş nerede degiştirdi acaba? Ileride ne gibi sorun olur sizce?

Servisten servise değişiyor bu durum ama ses normal..
Tsi motorda bu tır tır sesi var.
Kimi servis normal diyor kimisi devirdaim değişiyor kimisi yakıt borusu diyor ama ses devam ediyor..

Servisten servise değişiyor bu durum ama ses normal..
Tsi motorda bu tır tır sesi var.
Kimi servis normal diyor kimisi devirdaim değişiyor kimisi yakıt borusu diyor ama ses devam ediyor..
ayni ses gibime geldi.Kendi aracımda çektiğim video

Benim 1.6 tdi toledoda uzun yol sonrası 250 ml kadar su eksiltmesi olmuştu yol yardımını aradım su ekleyin servise götürün demişlerdi. Servise götürdüğümde herhangi bir sıkıntı gözükmüyor demişlerdi. Dün konuyu gördüm maalesef benim arabada da aynı ses var. Garantisi var servise götüreceğim.
[doublepost=1490859001,1490248723][/doublepost]Aracımı Ankara Aydoğanlara götürdüm sabah motor sıcaktı sesi duyamadıklarını ve 1 gece kalmasını soğukken de bakacaklarını söylediler. Arabayı bıraktım yine duyamadık dediler. Birde doğuşa götüreceğim.

Geri
Üst Alt