Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat ibiza 2010 a xenon

silentstorm61

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar;
Geçen servise gittim bir sebepten dolayı, elektronik bölüm sorumlusuna xenon far taktırmak istediğimi söyledim, fakat adam taktırırsan arabanın elektronik sistemine zarar verebilirsin dedi, en iyisi taktırmamak dedi, bende şaşırdım tabii çünkü taktıranlar var..

bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa memnun olurum..

Arıza ışığı yakmayan bi kit takarsan bi zarar vermezsin bende xenon un ilk defa zarar verdiğini duydum ilginç geldi kaliteli bi xenon alırsan philip-mtec gibi sıkıntı yaşamazsın diye düüşünüyorum..... ama servis böyle diyosa garanti dışı bırakabilirmi diye düşünüyorum:rolleyes:

valla taktıran var bişey oldumu olurmu bilmiyorum

bende şaşırdım, hatta aynen dediğinizi söyledim o kadar taktıran var falan, adamın dediği senin ibizanın elektronik sistemi farklı olduğundan önermiyoruz dedi...
ne yapacağımı bilmiyorum...

dönüşlerdeki sis olayı galiba olayı bozuyo neden bilmiyorum..
velakin 1-2 ay sonra arızalanlar da duydum ne kadar doğru bilmiyorum..

bu yeni ibizadaki elektrik sistemi bizim makyajlıdakiler gibimi? yani sonradan elleşemiyormuyuz? eğer öyle ise hiç bulaşma xenona

referance ise hiç bir sıkıntı yaşamadan takabilirsiniz çünki referance paketlerde lamba arıza kontrol ecu'su yok ama elegance paket ise ben 10 ay boyunca kullandığım aracıma hiç kimse garantisini veremediği için takmamıştım(elegance paketti)

xenon kiti bende geçen sene taktırmıştım zaten taktırır taktırmaz arıza lambasını yaktı araç çokta umursamadım 6-7 ay herhangi bir sorun çıkartmadı ancak daha sonra sağ sis farım bazen yanıp bazen yanmamaya göz kırpmaya başladı aldığı yere gittim balansı değiştirdim ancak 2 gün sonra yine aynı şimdide ara sıra sol farım yanmıyor ama 1.5 seneye yakındır kullanıyorum beyinde herhangi bir hasara yol açmadı vakit bulabilsem eskiye dönücem komple söktürücem bide şöyle birşey var arıza lambasını eğer sisleri yakmazsam sadece farları yakarsam arıza uyarısı vermiyor ne zamanki sisleri devreye sokarsam arıza lambası yanıyor buda sislerin dönüşe duyarlı olmasından... ancak benim taktırdığım cyclone marka kaliteli diye taktırdım çok kötü çıktı olmazsa mtec veya philipsi denicem birde...

Geri
Üst Alt