Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

S2000 arıyorum 2006 ve üstü...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Batu'cum öncelikle farkındasındır ama yine de söylemek ihtiyacı hissettim..
S2K 240hp RWD ve arkası da hafif bi araç..atıyorum sen yeni gaza oturup hızla şerit değiştirmek istediğinde vs. şimdi aracın gibi kullanımı kolay ve tehlikesiz değil S2K..
FWD bi araçtan sonra bambaşka bi kullanım tarzı gerekiyo her şeyden önce..
bunları göz ardı etmiyosun dimi. ??

yok bunlaır göz ardı etmıorm bu arabayı herkezın yapdıgı gıbı yanlamak ıcın dıııl farklı sebeplerden ıstıorum .. daha zaman var bakalım tesekkur ederım

yok bunlaır göz ardı etmıorm bu arabayı herkezın yapdıgı gıbı yanlamak ıcın dıııl farklı sebeplerden ıstıorum .. daha zaman var bakalım tesekkur ederım
Kullanımında bi zorluk yok normal bi araba. Sadece VTEC açılırken, aracın bir anda 80hp güç aldığını unutmadan kullanmak lazım. Yapılan kazaların çoğu, tekerlere aniden yüklenen 80hp yüzünden oluyo. Yani 5.500 devirde tehlikeli hareket yapanların araçlarında.

---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 01:01 ----------

Evet bu Mazda nın iddiası. Hadi 100.000 olsun..
Mazda RX-8'i, dizel Clio Symbol gibi kullanırsan belki 100.000km gider. Öyle bi aracı heralde sakin durmak için almaz kimse. Biraz gaza yüklendiğini varsayarsak, 3 basamaklı kilometreleri görmek zor. Hatta 60.000km - 70.000km arası tehlikeli zamanı.

ben s2000 lerde vtec 7000 de açılıyor diye duydum.onlardada mı 5500 de açılıyor?

Kullanımında bi zorluk yok normal bi araba. Sadece VTEC açılırken, aracın bir anda 80hp güç aldığını unutmadan kullanmak lazım. Yapılan kazaların çoğu, tekerlere aniden yüklenen 80hp yüzünden oluyo. Yani 5.500 devirde tehlikeli hareket yapanların araçlarında.

---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 01:01 ----------

Mazda RX-8'i, dizel Clio Symbol gibi kullanırsan belki 100.000km gider. Öyle bi aracı heralde sakin durmak için almaz kimse. Biraz gaza yüklendiğini varsayarsak, 3 basamaklı kilometreleri görmek zor. Hatta 60.000km - 70.000km arası tehlikeli zamanı.

Max. 70.000km diyosun yani? Eğer paso araç redline a zorlanırsa ve 'hor' kullanılırsa dediğin olabilir. Ama zaten bu araç s2000 gibi değil. Bu araç hem uzun yolda sakin kullanıp GT keyfi almak için hemde gerektiği yerde gücünü göstermek için. Sen 70.000 gider diyorsan ben bassetiğim kullanma tarzı ile 90.000-100.000 km gider diyorum ki senede 1.000TL den fazla vergi avantajın olacak. Böyle arabalarda 100.000km 4-5 yılda anca görülür. 4.5X1000TL=4500TL=edeceğin masrafdan bile daha az...

rx-8 le ne işin war adamın aklını çelmeyin para mara verilmez o alete. S2000 güzel araba ama onunda masrafı çok. ama yakışır sana vınlarsın bidahada leona binmezsin:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt