Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Renault'da 2.Pilot Haftaya Açıklanacak..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Renault, 2010 yılından itibaren Ferrari ile üç yıllık anlaşma imzalayan Fernando Alonso'nun yerine kimin geçeceğini gelecek hafta duyuracak.

Renault, yazılı açıklamasında, 2005 ve 2006 yıllarında şampiyonluklar kazandığı Alonso'ya teşekkür ederek, İspanyol pilotu gelecekte başarılar diledi.

Açıklamada, "Dünya açıklamanın ardından Renault F1 Team, Fernando Alonso'ya, yeni takımıyla kariyerinde yeni bir dönemin başlayacağı 2010 ve sonrasındaki yıllarda en iyi dileklerini sunuyor" denildi.

Açıklamada ayrıca, "Renault ve Fernando arasındaki yakın ilişki, 2005 ve 2006 yıllarında üst üste her iki klasmandaki şampiyonluklarla sonuçlanmış ve bu Formula 1'de en başarılı işbirliklerinden biri olmuştur" ifadeleri kullanıldı.

Fransız ekibi ayrıca, Alonso'nun yerine kimin geçeceğine ilişkin gelecek hafta bir açıklama yapılacağını bildirdi. BMW Sauber pilotu Robert Kubica'nın, Alonso'nun yerini alacak muhtemel adayların başında geldiği belirtiliyor.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt