Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Renault: 'Briatore ahlaki bir sorumlulukla istifa etti'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Renault operasyon direktörü Patrick Pelata, takım patronu Flavio Briatore ve başmühendis Pat Symonds'ın takımdan ayrılmalarına ilişkin olarak, birilerinin bedel ödemesi gerektiğini söyledi.

Fransız RTL radyosuna konuşan Pelata, "Tüm detayları bilmiyorum ancak ortada bir hata var ve hata da bir yaptırımı gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

Pelata, "Piquet zaten takımdan ayrılmıştı. Pat Symonds gitti. Briatore de, ahlaken sorumlu olduğunu düşündü ve istifa etti" dedi.

Pazartesi günkü FIA Dünya Motor Sporları Konseyi toplantısından sonra detayların ortaya çıkacağını söyleyen Pelata, "Bazı varsayımlarımız var. Fakat temel olarak bir hata olduğu ortada" şeklinde konuştu.

Renault, dün yapılan açıklamada, 21 Eylül'deki FIA oturumuna kadar kasıtlı kaza suçlamalarına ilişkin hiçbir açıklama yapmayacağını belirtmişti.

Yaşananların, Renault için bir darbe niteliği taşıdığını dile getiren Pelata, ancak Briatore ve Symonds'ın hareketlerinin takımın geri kalanını etkilememesi gerektiğini söyledi.

Pelata, "Evet, bu durumdan hoşlanacak değiliz ancak iki kişinin hatasının, tüm bir şirketin ve Formula 1 ekibinin çalışmalarını etkilemesini de istemiyoruz" dedi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt