Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Red Bull Tedbirli..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
redbull-logo.jpg


Red Bull Racing, geçtiğimiz yıl Mark Webber'in Singapur GP'de yarış dışı kalmasına neden olan tuhaf problemin tekrarlanmaması için vites kutularının alt tarafına metal bir plaka yerleştirdi.

Geçtiğimiz yılki yarışta Webber'in vitesi bir defada çift dişli atıyordu ve bu durum motorun stop etmesiyle sonuçlanmıştı. Problemin, elektrik aksamıyla alakalı olabileceği ifade edilmişti.

Takım, şimdi bu problemi yeniden yaşamamak için vites kutusunun altına bir metal plaka taktı. Takım patronu Christian Horner, ilgili yazılımını da yenilediğini söyledi.

Horner, "Geçtiğimiz yıl Mark'ın aracında, acayip bir arıza yaşamıştık. Problemin nedenine ilişkin birçok teori ortaya konuldu ancak gerçek sebebi hiç tespit edemedik" dedi.

Horner, "Statik elektrikten kaynaklandığı yönünde şüpheler var. Oyüzden biz de bu yönde bazı tedbirler aldık. Yazılımın kodlarını değiştirmek dahil, bazı eklemeler yaptık" şeklinde konuştu.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt