Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Red Bull Her Şeye Rağmen Umutlu..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
redbull-logo.jpg


Red Bull takım patronu Christian Horner takımının şampiyonada daha iyi bir noktada olma fırsatını kaçırmasına rağmen harika bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Milton Keynes merkezli takım bitime üç yarış kala markalar şampiyonasında Brawn GP'nin 42 puan gerisinde yeralıyor. Bununla birlikte Sebastian Vettel de maksimum 30 puanın kaldığı son dönemde Button'ın 25 puan gerisinde. Takım arkadaşı Mark Webber ise Singapur Grand Prix'inde yarış dışı kalmasıyla şampiyonluk şansını sona erdirdi.

Red Bull'un sezonu Brawn'a göre biraz daha sorunlu geçti. Araç çok güçlüyken Renault motorlu takım rakiplerine karşı oldukça fazla puan kaybetti. Buna rağmen Horner bu sezon gösterdikleri performanstan dolayı gurur duyacak birçok sebepleri olduğunu söyledi.

"Sezona baktığınızda kaybedilen birçok fırsat var fakat harika bir sezon geçirdik. Şimdiye kadar 12 kez podyuma çıktık, dört pole pozisyonu kazandık. 109 puan elde ettik ve bulunduğumuz bütün pistlerde araç istikrarlı olarak en iyi şasiye sahipti."

"Açıkcası sezon başındaki tartışmalı çift katmanlı difüzör olayı nedeniyle aracın arkasını yeniden tasarlamak zorunda kaldık. Fakat takımın bu yıl harika bir iş başardığını düşünüyorum."

"Takım bu sezon başardıklarından gurur duyabilir. On iki ay önce şampiyonada bu noktada olacağımızı söyleseydiniz hiçkimsenin size inanabileceğini sanmıyorum. Bizim kalan üç yarışa odaklanacağız, tıpkı bu hafta yaptığımız gibi."

Horner takımın markalar klasmanındaki şampiyonluk şansının çok az olduğunu düşünmesine rağmen Red Bull'un sonuna kadar zorlayacağını ve sezonun son üç yarışını kazanmaya çalışacağını söyledi.

"Teorik olarak bizim bütün yarışları kazanıp Jenson'ın hepsinde yarış dışı kalması gerekiyor. Gerçekte aşılması gereken şey bir dağ kadar zor fakat matematiksel olarak hala şans sürüyor bu nedenle kalan haftalardaki üç yarışta da zorlamaya devam edeceğiz ve hepsini kazanmaya çalışacağız."

"Bu pistte harika bir hıza sahibiz, teoride aracımıza çok uygun olmaması gerekiyor. Ancak unu pilotlarımızn el dedeceği hız ile aşabiliriz. Bir haftadan az süre kalan Japonya için sabırsızlanıyoruz."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal
 
Geri
Üst Alt