Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Raikkonen: 'Yeni zaferler zor'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Kimi Raikkonen, Belçika GP'deki zaferine rağmen, Ferrari'nin sezonun geri kalan yarışlarında kendisini zafer mücadelesi verecek durumda göreceği haberlerini ciddiye almadığını belirtti.

Fin pilot, uzun süren zafer hasretini geçtiğimiz hafta sonu Spa-Francorchamps'da sona erdirmişti. Bu galibiyet, İtalyan ekibinin markalar klasmanını üçüncü sırada tamamlama ümitlerini artırmıştı.

Bununla birlikte Raikkonen, takımın mevcut aracın gelişiminin dondurması ve 2010 aracına konsantre olmasından dolayı, bundan sonraki yarışlarda galibiyetin hiç de kolay olmayacağını ifade etti.

Fin pilot, "Ben geri kalan yarışlarda mümkün olan en yüksek puanlar kazanmak için elimden geleni yaparım. Ancak kolay olmayacak. Çünkü diğer takımlar araçlarını geliştirmeye devam ediyor, biz ise F60'ın gelişiminin dondurduk, 2010 projesine yoğunlaştık" dedi.

Raikkonen, "Sahip olduğumuz imkanlarla en iyisini yapmamız ve podyum için mücadele etmemiz lazım. Bu arad sonunda kutlama yapmak için bir neden bulan taraftarlarımız adına da çok mutluyum" diye konuştu.

Öte yandan Belçika'daki zaferinde KERS'in de önemli rol oynadığını kaydeden Raikkonen, "Özellikle startta çok fark yaptı. Bu zaferin değerini düşürmez fakat ilk galibiyeti KERS'le aldığımızı da biliyoruz" dedi.

TurkiyeF1.com
 
Raikkonen bu belli de olmaz..
 
ama otomobili belli olur abi.. :)
 
Geri
Üst Alt