Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Polo Gti 1.8 T Conversion

kurtbil

Kayıtlı Üye
Baslıgı dogru yere mı actım tam bılemıyorum.Nette dolanırken guzel bır 1.8t swap ornegıne rastladım paylasım dedım.

VW Polo GTi with a 1.8 20v Turbo conversion
69k and only 5k since the conversion and rebuild
Tax until Aug
only £189 a year as its a 2001 car
Mot until Feb 2010
dsc0004ld.jpg

dsc0260d.jpg

dsc0265j.jpg

Car started life as a VW Polo 1.6 16v GTI, then last year we installed the 1.8T engine. Fully swapped over with the DVLA too.

Engine Spec -

K04 Turbo
REVO stage 2 re-map
G60 clutch and fly wheel
Large cone air filter
De-cat exhaust system
Large Front mount intercooler (sprayed black for stealth)
Custom Downpipe
Custom Driveshafts
Running around 270-280bhp in a car that weighs close to a tonne.

This car really isnt for the faint hearted, its very very quick to 100mph

All modifications have only covered 5000 miles since the conversion

Damping/Height adjustable FK coilovers
Upgraded G60 brakes with custom discs and race pads.
Half leather/suede bucket seats and stripped out rear with the battery in the boot
All bumpers and doors smoothed of rubstrips
Golf G60 steel wheels to complete the sleeper look.
Custom vent in bonnet to help the release of hot air
Momo 280mm team steering wheel.
Spare pair of GTI xenon headlights (just need to repair the adjusters)

türkiyede neden yok bu araç anlamıyorum...

Kıvançım aracın orjinal motoru 1.6 16 valflik motormuş.Sonradan 1.8 turbo motoru atmışlar üzerine.Avrupada bu işi yapmak kolay,motor çok,fakat ülkemde çok zor.

Bıldıgım kadarıyla 2001 polo gtı da yok TR Tekın abi,swap yapmasak da orjınalı de guzel olur:)

bu araçta deli gider kardeşim.evet bende türkiyedeki mantaliteyi anlamış değilim jantlı bodykitli bir araç görüldümü hah tamam bu araçla oynanmış kesin patlaktır kanısı yatıyor herkesin kafasında bu düşüncenin değişmesi lazım artık ki buda genç nesilin sayesinde olacak gibi.şahsen benim için aracın matoru ve yürüyeninde şasi sinde birşey yoksa kapısı değişmiş çamurluğu boyanmış önemli değil

bu araçta deli gider kardeşim.evet bende türkiyedeki mantaliteyi anlamış değilim jantlı bodykitli bir araç görüldümü hah tamam bu araçla oynanmış kesin patlaktır kanısı yatıyor herkesin kafasında bu düşüncenin değişmesi lazım artık ki buda genç nesilin sayesinde olacak gibi.şahsen benim için aracın matoru ve yürüyeninde şasi sinde birşey yoksa kapısı değişmiş çamurluğu boyanmış önemli değil

Katılyorum abi,motor,yuruyen,sası saglam olduktan sonra b sorun olmaz

Geri
Üst Alt