Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Polo 1.9 Tdi Cup Edition Drag 0-400 13.75sn

çok sağlam makina. bu araba stockda 1.9 130 lukmu yoksa cupra tdi gibi 160 lıkmı?

normalde 130 luk olması lazım ama kendısı performansından dolayı stock halındeyken merak edıp dynoya cıkaryo ve 166bg cıkartıyo bunun uzerıne ustundekı yazılımıda ıncelemıs ve orjınal yazılım cıkmıs yıne,oynanmıslık yokmus,sans eserı gıbı bsey:) turbo flan degıstıgı ıcın ztn ne cıkarsa cıksın pek onemıde yok daha :)

rıza belkıde bunu gormus olabılır,araba ladıes cup ıcın TR ye gelıyo ve bu arabayı sarılacıverte boyayıp sukrusaracoglunda teshır edıyolar 2 sene daha sonra beyaza boyayıp satıyorlar,jantları orjınalnde ondekıler ama coıllerle daha fazla basamadıgından arkadakı 16 ları takıyor daha sonra.Corsaya gore cok cok ılerı b dızel oldu bu,corsa 280m de korfezde basarılıydı cunku ustunde kısa sanzıman flan da vardı ama 400m de zaten tırnagı olamaz polonun

Type-R--kpro cai header egzos-6.9 kg kosei jantlar
Polo 1.9 Tdi gt2056 Big turbo,Seatsport intercooler,komple egsoz 250-260bg arası oldugu soylenıyor
Bu speclerde yanlışlık var bence. 130'luk motorla, enjektörü değiştirmeden o güçlere çıkmak çok zor.
O speclerdeki bi Type-R'ı Kara Tren'in geçtiğini biliyo herkes mesela. Ki 160 ve 130 luk motor arasında dağlar kadar fark var. Ki denemeler esnasında Kara Tren'in stepne, arka koltuk, pandizot vs. söküktü.
Bide stok motorun dynoda 166hp çıkması garibime geldi. O güçte üretilen bi 1.9 TDI motor yok. En güçlüsü Cupra TDI'da. O da 160hp.

Ha, eğer o Polo 250hp ise, Type-R'ı bayağı bi geçiyo olması lazımdı. Anladığım kadarıyla da senkromeçi sorunlu olan bi Type-R hemde..

ayberk ama bizim arabalarda kalkış problemi var biliyosun. fark atamaması normal bence.

Bu speclerde yanlışlık var bence. 130'luk motorla, enjektörü değiştirmeden o güçlere çıkmak çok zor.
O speclerdeki bi Type-R'ı Kara Tren'in geçtiğini biliyo herkes mesela. Ki 160 ve 130 luk motor arasında dağlar kadar fark var. Ki denemeler esnasında Kara Tren'in stepne, arka koltuk, pandizot vs. söküktü.
Bide stok motorun dynoda 166hp çıkması garibime geldi. O güçte üretilen bi 1.9 TDI motor yok. En güçlüsü Cupra TDI'da. O da 160hp.

adam 0-400 u 13,25 sn de bıtırmıs neyın sorgulamasını yapıosun canım:) specler konusunda bıldıklerımı yazdım bu arada adam belkı enjektor degıstır ve yazmadı bu da olabılır,debrıyaj degıstırmıstır bunu da yazmamıstır o da olabılır.polo cup edition 130hp olarak satılyo yurt dısında zaten yada 1.8 t versıyonu satılıyor.Arabanın ne ıcın geldıgını TR ye ne sekılde trafıkte oldugunu da yazdım acıkladım.Gelen cup edıtıonları o tarz b versıyon olarak da getırmıs olabılırler,sonucta trafıge verılmıcek sekılde getırılıyor arabalar ıclerı cıplak b sekılde.
Kare trenle kıyas goturcegını sanmıyorum cunku arabanın ustunde 1749Vb nın hybrıd halı yok ayberk,dogrudan gt2056 turbo var.ayrıca konu zaten typeR a gore az gıtmıs kısmı degıl adamın 0-400 u 13,25sn de bıtırmesı:) Bu sınıf b araba ıcın yadsınabılcek b sonuc olarak goryosan bsey demıyorumn:) Msupranın bıle o gun 11,412 yaptıgını dusunursek:)

galiba gordugum arac dedigin gibi bu can. kullanan kisi ben soforum demisti, bi cocugu okuldan mi alip birakiyormus ne :)

o anlatti bana arabayi cup tan cevirdik diye, koltuk falan sonradan takildi. hatta 6 ileri bu ama vitesinin uzerinde 5 yaziyor dedi :) kendisi de soyledi bana cok iyi gidiyor arac, bi cikiyorum otobana engel tanimiyor demisti.

galiba gordugum arac dedigin gibi bu can. kullanan kisi ben soforum demisti, bi cocugu okuldan mi alip birakiyormus ne :)

o anlatti bana arabayi cup tan cevirdik diye, koltuk falan sonradan takildi. hatta 6 ileri bu ama vitesinin uzerinde 5 yaziyor dedi :) kendisi de soyledi bana cok iyi gidiyor arac, bi cikiyorum otobana engel tanimiyor demisti.

heralde ılk sahıbıydı,arabanın camlar bıle analog ama gazıhan galba cam motoru almıs takmıs fotolarında dugmeler flan vardı konsoldo:) klıma da yok

adam 0-400 u 13,25 sn de bıtırmıs neyın sorgulamasını yapıosun canım:) specler konusunda bıldıklerımı yazdım bu arada adam belkı enjektor degıstır ve yazmadı bu da olabılır,debrıyaj degıstırmıstır bunu da yazmamıstır o da olabılır.polo cup edition 130hp olarak satılyo yurt dısında zaten yada 1.8 t versıyonu satılıyor.Arabanın ne ıcın geldıgını TR ye ne sekılde trafıkte oldugunu da yazdım acıkladım.Gelen cup edıtıonları o tarz b versıyon olarak da getırmıs olabılırler,sonucta trafıge verılmıcek sekılde getırılıyor arabalar ıclerı cıplak b sekılde.
Kare trenle kıyas goturcegını sanmıyorum cunku arabanın ustunde 1749Vb nın hybrıd halı yok ayberk,dogrudan gt2056 turbo var.ayrıca konu zaten typeR a gore az gıtmıs kısmı degıl adamın 0-400 u 13,25sn de bıtırmesı:) Bu sınıf b araba ıcın yadsınabılcek b sonuc olarak goryosan bsey demıyorumn:) Msupranın bıle o gun 11,412 yaptıgını dusunursek:)
Türkiye'de zaten En başarılı araç M Supra biliyosun.
Türkiye'de adam gibi ölçüm yapılmadığını söyleyende bizzat M Supra'nın sahibinin kendisidir bunu da biliyosun :)
13.25 gayet başarılı bi sonuç. Ha yapmıştır eyvallah ona bi lafım yok. Ki zaten o speclerle o sonuçlar alınamaz.
Örnek olması açısından şunu ekleyeyim. Bu videodaki araç, VW Lupo 1.9 TDI 4x4. 433hp 787nm verileri. 400m'yi 12.089'da bitiriyo. Ne demek istediğim buradan anlaşılır sanırım.

http://www.youtube.com/watch?v=DFy83fz7nNQ

Geri
Üst Alt