Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

otomobil markalarına objektif bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S2k'lerin motor ömrü kaç km bu arada bilen var mı? Ben hiç iyi şeyler duymuyorum.

Bnun nedeni de çok devir çevirmesi olsa gerek, 2 litrelik bir motorla.

Ayberk bu arada geçmişteki mesajlarımı önüme getirme çünkü ben editlemiyorum işime gelmeyen mesajlarımı..huyum değildir..

yüksek devir hiç bi motor için iyi değildir..

bi dönem kullanma fırsatı bulduğum 2 zamanlı süper sınıfı 32hp karting aracı nerdeyse 20K devir görüyodu hacmini hatırlamıyorum..3 hızlı viraj sonununda motorun hava girişini frenajda kapatmayıp ekstradan yağlamayınca motor gümlüyodu..bunda 2 zamanlı olmasının da etkisi var elbet..

yüksek hacimli motorlar yeterli güç üretebilmek için yüksek devirlere ihtiyaç duymaz çünkü yeteri kadar enerji oluşur motorun içinde..belli bi hacimden daha fazla güç istersen yüksek devir çevirirsin..Merc'lerin de yelpazesinin büyük bi kısmı V6'dan başlıyo gibi bişi..o nedenle tork da hp de yüksek hacimden rahatlıkla çıkar çünkü hacim büyüktür yüksek devirlere ihtiyaç duymadan üretilir güç..
bu kadar zor mu anlamak yahu..
Yok, seni saçmalamaya yönlendirmek çok hoşuma gidiyo :) Bide, ansiklopedik bilgi gibi yazıyosun ya hepsini iyice hoşuma gidiyo :)
Her yazdığın kendinle ayrı bi çelişiyo. Kendi aracın ile ilgili yaptığın bi yorumda, 6.000 devri geçince aldığın gücün düştüğünü söylemiştin, şimdi ne kadar devir o kadar güç diyosun da. Bakalım bundan sonraki yorumunda ne yazıcan, heyecanla bekliyorum yeni şeyler öğrenmek için..

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

Ayberk bu arada geçmişteki mesajlarımı önüme getirme çünkü ben editlemiyorum işime gelmeyen mesajlarımı..huyum değildir..
Niye? Yaptığın 2 yorumdan biri farklı.. O konu altında kendini haklı çıkarmak için ne gerekiyosa onu yazıyosun. Ki teknik bilgiye sahip biri yemez zaten bunları..

aslında yıgıtın demk ıstedıgını anlayabılıyoruz ama baska yonlere cekmekte bızım elımızde...

S2k'lerin motor ömrü kaç km bu arada bilen var mı? Ben hiç iyi şeyler duymuyorum.

Bnun nedeni de çok devir çevirmesi olsa gerek, 2 litrelik bir motorla.
Gayet uzun ömürlü. Aynı gücü elde eden araçların Turbo'su orası burası patlarken, ya da hararet sorunlarıyla boğuşurken, S2000'de böyle bir sorun olmuyo.
Referans olarak S2000'in aldığı ödüllere bakabilirsin.

---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:18 ----------

aslında yıgıtın demk ıstedıgını anlayabılıyoruz ama baska yonlere cekmekte bızım elımızde...
Mesela, sen ne anladın Şemun?

Yok, seni saçmalamaya yönlendirmek çok hoşuma gidiyo :) Bide, ansiklopedik bilgi gibi yazıyosun ya hepsini iyice hoşuma gidiyo :)
Her yazdığın kendinle ayrı bi çelişiyo. Kendi aracın ile ilgili yaptığın bi yorumda, 6.000 devri geçince aldığın gücün düştüğünü söylemiştin, şimdi ne kadar devir o kadar güç diyosun da. Bakalım bundan sonraki yorumunda ne yazıcan, heyecanla bekliyorum yeni şeyler öğrenmek için..

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

Niye? Yaptığın 2 yorumdan biri farklı.. O konu altında kendini haklı çıkarmak için ne gerekiyosa onu yazıyosun. Ki teknik bilgiye sahip biri yemez zaten bunları..

önceki haritam da öyleydi..
şuan 2450'de gelen tork 6.500'e kadar tepede gidiyo..
hp de 3200 civarında tepede bandın sonuna kadar gidiyo..
ama ben sadece "anlık" olarak 5.500'ü geçerim..

velakin çelişmiyo okuyup anlayamamışsın demek bi daha okumalısın demek oluyo bu benim çeliştiğim anlamına gelmiyo Ayberk..
Google'a yazıp yazıp yıllardır biliyo numarısını sen yapıyosun ben tam değerler içib 'nete baktığımı söyledim..ezbere nerden biliyim hangi motor ne kadar devir çeviriyo..

---------- Post added at 14:24 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

S2K 240hp ama 240hp'yi elde ettiği yer devir bandının sonunda nerdeyse Ayberk.. :)

önceki haritam da öyleydi..
şuan 2450'de gelen tork 6.500'e kadar tepede gidiyo..
hp de 3200 civarında tepede bandın sonuna kadar gidiyo..
ama ben sadece "anlık" olarak 5.500'ü geçerim..

velakin çelişmiyo okuyup anlayamamışsın demek bi daha okumalısın demek oluyo bu benim çeliştiğim anlamına gelmiyo Ayberk..
Google'a yazıp yazıp yıllardır biliyo numarısını sen yapıyosun ben tam değerler içib 'nete baktığımı söyledim..ezbere nerden biliyim hangi motor ne kadar devir çeviriyo..
Yaptığın genellemeyi kendi örneğinle de çürütmüşsün işte..
Google'ı, yorumlarım havada kalmasın diye kaynak göstermek için kullanırım. Mahallede arkadaşlarımla top oynamak yerine, haftasonlarımı sanayide geçirirdim el kadarken.. Takdir edersen bişeyler öğrenmiş olalım..
Benim demek istediğim, yaptığın yorum yanlış. Mercedes motor ömrünün, düşük devir çevirmesiyle alakası yok. Ki adı hep yanyana anılan markadan 500d/d az devir çevirerek bunu sağlayabiliyosa zaten bu devrim niteliğinde birşey..

---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 14:27 ----------

[/COLOR]S2K 240hp ama 240hp'yi elde ettiği yer devir bandının sonunda nerdeyse Ayberk.. :)
V-TEC teknolojisi'nin amacı budur zaten Yiğit. Farklı devirlerde kullanıcının isteğine göre farklı güçler sunabilmek. Sakin ve devirsiz kullanımda düşük güç ve yakıt tüketimi, yüksek devirlerde ve performanslı kullanımda alınacak çok daha yüksek güç.
S2000'in V-TEC altında aldığı maksimum güç 80 beygir daha düşüktür.

500-1K.rpm fark bi günde bi ayda bi yılda ne kadar fark eder biliyo musun Ayberk. ?? :)

F1'de zaman kasarken adam geçerken max. limitör 500rpm yukarı alınır..
demek ki fark yaratıyomuş..

bu arada sanayidekiler sadece mühendislerin tasarladıklarını ne amaçladıklarını anlayabilir..
baştan yaratıp yorumlayamaz..öyle bi yetenekleri olsa orda olmazlardı..

---------- Post added at 14:31 ---------- Previous post was at 14:30 ----------

tork da yok ama Ayberk o motorda..

153 lb·ft (207 N·m) @ 7,500 rpm (US & EU)
22.2 kg·m (218 N·m) @ 7,500 rpm (JP) ..

konu başlığı ne yazılanlar ne. objektif yorum yapılsn denmiş birileri halen bir şeyleri övme veya kanıtlama çabasında. yazık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt