Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ön taraftan gelen şıkırtı sesi

uzunnibrahim

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese selamlar,

Ben bu vakte kadar honda toyota renault gibi araçların atmosferik motorlarını kullandım. Bundan bir bir buçuk ay önce de 1.2 tsi 2015 model bir ibıza aldım. İki adet problemim mevcut.

1. Problemim motor tarafından gelen şıkırtı sesi. Sesin tam nereden geldiğini anlayamıyorum. Rölantide de ses mevcut. Bütün viteslerde duyuluyor ve gaz pedalıyla sesi yönetebiliyorum. Devir fark etmeksizin çeyrek gaz ayarlarında şıkırtı sesi başlıyor yarım gazı geçince susuyor. Sesi tarif etmem gerekirse sibop vurma sesine çok yakın bir şıkırtı sesi. Eksantrik kasnağı diyen oldu piston diyen oldu benzin hortumu diyen oldu fakat net konuşan biri olmadı, bu sebeple kimseye elletmedim. (Triger v kayışı yağ buji değiştirdim araç 99binde)

2. Problemim ise yağ bakımından 2000km sonra yağ eksiltmesi ve uyarı vermesi. Yaklaşık 600ml kadar ekledim yağ çubuğu ortanın üstüne çıktı tekrar. 4 5 saat istanbul trafiğinde kalmalı ve dört beş sefer de bayır yukarı hız denemesi yapmalı(aracı yeni aldık ilk turbolu aracım bu kadar da denemeyeyim mi ) bir 2000km geçirdim. Bu eksiltme normal mi ?

Kocaelide izmitteyim, güvenilir ve arızanın kaynağını doğru tespit edecek bir usta arıyorum. Dediğim gibi ilk vw grup aracım usta bilgim bu araçlarda hiç yok.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Merhaba
Buna benzer bir ses benim aracımda da var.(Leon 2013). Bende ki ses; araç çalışıyor, sabit ve vites boştayken oluyor. Debriyaja bastığımda ses kısılıyor.
Bugün başka bir durum için Doğuş Oto Maslak yetkili servise gittim. Usta araca bindi ve ben söylemeden sesi duydu, kaputu açıp inceledi biraz. Debriyajın da sert olduğunu, o sesin de debriyaj ve volan setinden geldiğini söyledi. İkisinin de değişimi gerektiğini söylediler.
Bilginiz olsun.

Merhaba
Buna benzer bir ses benim aracımda da var.(Leon 2013). Bende ki ses; araç çalışıyor, sabit ve vites boştayken oluyor. Debriyaja bastığımda ses kısılıyor.
Bugün başka bir durum için Doğuş Oto Maslak yetkili servise gittim. Usta araca bindi ve ben söylemeden sesi duydu, kaputu açıp inceledi biraz. Debriyajın da sert olduğunu, o sesin de debriyaj ve volan setinden geldiğini söyledi. İkisinin de değişimi gerektiğini söylediler.
Bilginiz olsun.
Teşekkür ederim, ben de bi debriyaja baktırırım ama muhtemelen değildir ses ya arkadan ya triger tarafından geliyor. Ustalar da emin konuşamıyor hiçbir şeyi söktüresim gelmiyor o yüzden böyle gittiği kadar gider, başka problem çıkarttığında buluruz elbet

Şanzıman ile alakalı bir ses, bana da normal olduğu söylendi.

Geri
Üst Alt