Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motordan gelen ses

muratti42

Kayıtlı Üye
Merhabalar.Aracımda 120 km hızı geçtiğim zaman mesela 130-140 falan giderken çok aşırı derecede uğultu tarzında motor sesi alıyor ve çok rahatsız edici bir ses.Acaba ne olabilir.

motor da olabilir, bir ihtimalde ön tekerleklerdeki porya bilyaları da olabilir. dağılmaya yakınken acaip uyuz bir uğultu yapıyor. sanki pervane çalışıyormuş gibi.

bu bilye dediğiniz ak bilyesi mi? bu bende de başladı kocaeline girdikten sonra..aynen hız 130-140 olunca başlıyor..soğukla ilgili olabilir mi mesala bilye deki yağların soğuktan etkilenip işlevini yapamıyor olmasından olabilme ihtimali var mıdır?

bu bilye dediğiniz ak bilyesi mi? bu bende de başladı kocaeline girdikten sonra..aynen hız 130-140 olunca başlıyor..soğukla ilgili olabilir mi mesala bilye deki yağların soğuktan etkilenip işlevini yapamıyor olmasından olabilme ihtimali var mıdır?

tekerlek bilyesidir. soğuk hava böyle bir sıkıntı yapmaz. arkadaşların dediği gibi %90 Porya bilyesi ; %10 balans (titreme olması halinde) . hatta arka teker bilyesi bozuksa sesi önden alırsınız. anlamak güçtür. ekipmanlı bir rot balansçıda kontrol yaptırmanızı öneririm.

tekerlek bilyesidir. soğuk hava böyle bir sıkıntı yapmaz. arkadaşların dediği gibi %90 Porya bilyesi ; %10 balans (titreme olması halinde) . hatta arka teker bilyesi bozuksa sesi önden alırsınız. anlamak güçtür. ekipmanlı bir rot balansçıda kontrol yaptırmanızı öneririm.

teşekkürler bugün uğradım biraz sohbet ettik 2 gün dinleyeyim geleyim dedim..perşembe uğrayaktım yarın bile uğrarım.bendeki arka bilya olabilir diye şüheleniyorum..giderken bazen sanki HULK HOGAN arkadan tutup bırakıyor gibi geliyor

benzetme süper ; aksi bişey çıkmazsa tarif dediğim gibidir. çünkü şuan aynı sıkıntıyla dolaşıyorummmm:D

gidip baktırayım bir pahalı bir şey mi bunu yaptırmak

Kardeşimin hyundai accent 1999 model aracını ön iki teker bilyası 150 tl tutmuştu.Ama seat daha pahlı olabilir.Bakalım bende en yakın zamanda ustama gidicem

abi serviste sanırım 60 tl olması gerekiyordu benim cordobanın 55 liraydı sadece bilya. anlattıklarına göre tekerlek bilyası.

Geri
Üst Alt