Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor zincir balans problemi

tayfunkdr

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar;
2007 model 1.4 stylance 194binde. İstanbul dan ankara ya gelirken eve varmak üzereyken kırmızı ışıkta durduğumda araçta aşırı şekilde titreme oluştu. Vites aşırı şekilde sallanmaya başladı. 1. 3. viteste özellikle titreme devam etti. Önce problem şanzımandan zannettim ancak. sonraki gün motor soğukken çalıştırdığımda motorun aşırı titrediğini vitesin yine çok titrediğini gördüm. ustaya götürdüm tahminimiz motor kulağındandı ancak değiştirdik problem düzelmedi bujilerden de değil dediler. kulak değişiminden sonra problemin yağ pompasının üstünde bulunan zincir balansından kaynaklandığını söylediler. Skoda servis ile de irtibat halinde olduklarından güvendim. Aracımın şu anda zincir takımı değişiyor. konu hakkında fikri olan var mı acaba. Şimdiden teşekkürler önerileriniz için. Videolar:

Geri
Üst Alt