Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mosley: 'Kasıtlı kaza, hileden daha ciddi bir eylem'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
max-mosley-face-3.jpg


FIA Başkanı Max Mosley, federasyonun, Renault'yu sarsan kasıtlı kaza iddialarını, hileden daha ciddi olarak ele aldıklarını söyledi.

Mosley, Nelson Piquet'nin federasyona verdiği bilginin ardından, FIA'nın iddialar karşısında soruşturma başlatmaktan başka alternatifi olmadığını belirterek, diğer spor dallarında da, sonucu etkilemeye yönelik bu tür eylemlerin çok ciddi şekilde değerlendirildiğini kaydetti. Mosley, "Bu, hileden bir derece daha kötü bir eylemdir" ifadesini kullandı.

Mosley, "Bir bisikletçi olup doping yapsanız, bu hiledir. Fakat diğer bisikletçilere rüşver verirseniz veya birisine kaza yaptırırsanız, bu daha ağır bir olaydır" dedi.

Mosley, "Hele hele insan hayatını, izleyicileri, yetkilileri veya diğer pilotları, riske atıyorsanız, bu daha da ciddidir" şeklinde konuştu. İfadelerinin Renault'yu suçlu göstermemesi gerektiğini ifade eden Mosley, "Savunmalarını yapıncaya kadar, karar verilinceye kadar suçsuzdurlar" dedi.

Bir yargıda bulunmak için çok erken olduğunu söyleyen Mosley, federasyonun hala Renault'dan savunma dosyasını beklediğni sözlerine ekledi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt