Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mk1 Spor Yay

alpersakirmetin

Kayıtlı Üye
Merhaba,
2002 mk1 leon aracımın galiba spor yaylarını değiştirmem gerekiyor. 2005 ten beri kullanıyorum. 3 cm OMP kırmızı yaylar. Amortisörlerim Bilstein spor amortisör.
Ustam yayların artık ezildiğini değişmesi gerektiğini söylüyor..
Sizce yayları 15 sene kullanmak fazla mı?
Orta fiyatlı marka olarak ne önerirsiniz?
Selamlar..

Merhabalar takata 3.5 mm spor yay oneririm kendi aracimda kullanıyorum 4 yildir herhanhi bir sorunu yok orta direk için coil-ex de tercih edilebilir

Golf 7 den çıkma coilover mk2 leona uygunmudur. Bilgisi olan var mı bukonuda?

Golf 7 den çıkma coilover mk2 leona uygunmudur. Bilgisi olan var mı bukonuda?

Değil diye biliyorum

Yay konusunda zaman yol ve hava şartları yük potansiyeli gibi etkenler ile değişim yapılması gerekebilir
Coil-ex hem uygun hemde iyidir

Selamlar, yeni konu açacaktım konu sahibinin affına sığınarak yay ile ilgili bir soru sormak istiyorum.
2016 FR DSG 150hp aracımdaki yayları eski sahibi pressletmiş. Bir yakınımdan 1.2 TSI araçtan çıkma orjinal yay temin ettim. Bunları kendi aracımda kullanan sorun yaratır mı? Çok teşekkürler.

Selamlar, yeni konu açacaktım konu sahibinin affına sığınarak yay ile ilgili bir soru sormak istiyorum.
2016 FR DSG 150hp aracımdaki yayları eski sahibi pressletmiş. Bir yakınımdan 1.2 TSI araçtan çıkma orjinal yay temin ettim. Bunları kendi aracımda kullanan sorun yaratır mı? Çok teşekkürler.
Kasa olarak ayni gibi dursa da ikiside birbirinden farkli araclar arada 40 hp lik fark var iki motor da da agirlik merkezkac kuvveti akiskanlar mekanigi ruzgar ust ve alt direnci gibi bariz durumlarda 1.2 tsi motorun vermis olduğu agirlik merkezi ile 1.4 tsi mototun vermis olduğu agirlik merkez noktasi farkli olacaktır uyacağıni düşünmüyorum acikcasi spor yay ya da sasi numaraniza uygun oem parça ile degistirmenizi tavsiye ederim

Merhaba,
2002 mk1 leon aracımın galiba spor yaylarını değiştirmem gerekiyor. 2005 ten beri kullanıyorum. 3 cm OMP kırmızı yaylar. Amortisörlerim Bilstein spor amortisör.
Ustam yayların artık ezildiğini değişmesi gerektiğini söylüyor..
Sizce yayları 15 sene kullanmak fazla mı?
Orta fiyatlı marka olarak ne önerirsiniz?
Selamlar..

Hocam merhabalar forumda da adım Kadir yeniyim benim aracımda leon m1 2002 model spor yay takmayı düşünüyorum fakat 3.5cm ile 5cm arasında kaldım. sizin aracınızda kaç cm lik yaylar vardı acaba ?

Geri
Üst Alt