Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Merhaba Yeniyim Seat'ta acemiyim

NiceNick

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar 20 gün once Seat leon 1.2 tsi 2012 modelini aldım. Bir kac sorum var.
1) Elfreni yanındaki ayna ayar düğmesi normalde hangi ayarda kullanılmalıdır?
2) kontak 1 ileri durumdayken motor uyarı lambası sarı yanıyor bu neden olur.
3) farlar yaninca sag arka geri vites veya sislerden sadece biri yanıyor bu neden kaynaklanıyor olabilir.
4) şehir icinde orta agresiflikte kullaniyor yakit 169km/100tl gibi sizce normal mi.
5) egsoz devir yukselince beyaz duman atıyor bu da normal mi yoksa uflemeden kaynaklı olabilir mi?
Sorularim bu kadar şimdiden ilgi gosteren arkadaşlara teşekkür ederim. Resimleri atiim ordan bakabilirsiniz.PhotoEditor_20190401_210822359.jpgPhotoEditor_20190401_210800437.jpgPhotoEditor_20190401_210736111.jpgPhotoEditor_20190401_211123778.jpg

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba arkadaşlar 20 gün once Seat leon 1.2 tsi 2012 modelini aldım. Bir kac sorum var.
3) farlar yaninca sag arka geri vites veya sislerden sadece biri yanıyor bu neden kaynaklanıyor olabilir.
4) şehir icinde orta agresiflikte kullaniyor yakit 169km/100tl gibi sizce normal mi.
5) egsoz devir yukselince beyaz duman atıyor bu da normal mi yoksa uflemeden kaynaklı olabilir mi?
Sorularim bu kadar şimdiden ilgi gosteren arkadaşlara teşekkür ederim. Resimleri atiim ordan bakabilirsiniz.Ekli dosyayı görüntüle 19548Ekli dosyayı görüntüle 19549Ekli dosyayı görüntüle 19550Ekli dosyayı görüntüle 19551

Vites R de iken hecbek arabalarda genelde sağdaki geri vites lambasidir o yanar. arka sislerde solda yer alır o yanar. bildiklerim bu dogruktudadir

Hoşgeldin,
@NiceNick

- Nerede durduğunun çok önemi önemi yok ben sağda bırakıyorum park ederken aşağı indiriyorum tekrar çevirmemek için yani ama şoför tarafını ayarlarken yolcu tarafı da ona göre otomatik hareket eder. Onun için sağ tarafa çevirip tekrar ayar gerekebilir.

- Motor uyarı lambası stop lambası patlakken de yanar mekanik/motor veya genel elektriksel arıza olduğunda da yanar, araçta herhangi uyumsuz bir ampul değiştirince de yanar.
Bilgisayara bağlat ve sorunu öğren. Önemli bir durum. İhmal etme. Motorla ilgili bir durumsa tedbirini erken alırsın.

- Artık araçlara tek geri vites lambası koyuluyor. Sadece sendeki bir durum değil yani...

- Yakıtını tam depo üzerinden ölç çünkü anlık veya kısa mesafeli yakıt ölçümü seni yanıltabilir. Aracın bakım durumuna göre fabrika verisinin 1 litre üstünü normal kabul edebilirsin.
Yani şehir içi 7,5 litre civarı kabul edilebilir bir değerdir. Yani tam depo yakıt ile 700 km nin altına düşersen çok yakıyor diyebilirsin.

- Benzinlide beyaz duman yanmamış yakıtın veya contanın kaçak yaptığının göstergesidir.İlk çalıştırmada kısa süre beyaz duman normaldir ama araç ısınınca devam ediyorsa problem. Bunun sebebi ucuzdan başlayacak olursak bujilerin tam ateşleme yapamaması, enjektörlerin bozuk olması ve piston üzerine sprey yapmak yerine damlatma yapması (Uzun vadede piston başlarını aşındırır), veya contanın kaçırması olarak sıralayabiliriz.
Bu da önemli bir durum. Contayı, bujileri ve özellikle enjektörleri kontrol ettir. Benimki dizel ve beyaz duman olayını yaşadım araştıra araştıra neredeyse uzman oldum diyebilirim ve sonunda bujilere ayar yaptırdım sorun çözüldü.

Sorularim bu kadar şimdiden ilgi gosteren arkadaşlara teşekkür ederim. Resimleri atiim ordan bakabilirsiniz.

Hoşgeldin,
@NiceNick

Benimki dizel ve beyaz duman olayını yaşadım araştıra araştıra neredeyse uzman oldum diyebilirim ve sonunda bujilere ayar yaptırdım sorun çözüldü.

Ufak bir düzeltme yapayım. Enjektör demek isterken bujiler yazmışım.

Geri
Üst Alt