Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mercedes'ten Brawn yalanlaması

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Mercedes-Benz sözcüsü, Alman otomobil üreticisinin Brawn GP takımını satın almaya hazırlandığı yönündeki haberleri doğrulamadı.

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, bugünkü nüshasında McLaren'la işbirliğine devam kararı verdiği, bununla birlikte eski Honda, yeni Brawn takımı ile ilgilendiğini ileri sürmüştü.

Mercedes sözcüsü yaptığı açıklamada, "Bizim politikamız, söylentiler hakkında yorum yapmamaktır. Ancak şunu ifade etmek isteriz ki, McLaren'la uzun süredir devam eden sözleşmelerimiz var" dedi.

Brawn CEO'su Nick Fry, geçtiğimiz ayki açıklamasında, takımın yüzde 40'ına sahip olan Mercedes'in McLaren'la ortaklığını sona erdirip Brawn GP'ye geçeceği yönündeki söylentileri ciddiye almadığını belirtmişti.

Fry ayrıca, Brawn'ın gelecek birkaç yıl için finansal olarak geleceğini garantiye aldığını ancak şu an yapılan anlaşmaları açıklamaya hazır olmadıklarını dile getirmişti.

Daily Telegraph gazetesi ayrıca, Red Bull'un gelecek seneki aracının burnuna Mercedes logosu koyması halinde, Alman üreticinin müşteri motoru karşılığında takımdan para almaktan vazgeçebileceğini yazdı.

Gelecek yıl ayrıca McLaren, Brawn ve Force India Mercedes motoruyla yarışacak.

TurkiyeF1.com
 
MacLaren Mercedes kulak aşinalığı yaptı değiştirmesinler tabi :)
 
Merc' bi takım alıcaksa o takım McLaren olur..
Ron Dennis en fazla 3-5 seneye emekli olur o zaman da bütün hisselerini Merc'e satar zaten..
 
Geri
Üst Alt