Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mercedes'in Brawn GP İle İlgilendiği Bildirildi

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
08092009191205-mercedes_benz.jpg


Mercedes-Benz sözcüsü konu hakkında yorum yapmadı

Mercedes-Benz'in bu yıl motor sağladığı şampiyona lideri Brawn GP ile yakından ilgilendiği ve bu yılın flaş takımının hisselerinden satın almak istediği bildiriliyor.

Bilindiği gibi Alman motor üreticisi, adını verdiği McLaren Takımının halen yüzde 40 hissedarı bulunuyor. Konuya ilişkin haberi yayınlayan İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi, Mercedes'in McLaren ile olan binek otomobili ortaklığını bitirdikten sonra Brawn GP'den hisse almak istediğini bildiriyor. Haberde Mercedes-Benz sözcüsünün, "Firma olarak söylentilerle ilgili yorum yapmama prensibimiz vardır. Bu arada McLaren ile uzun yıllardan beri devam eden bir ortaklık kontratımız bulunuyor" dediğine de yer veriliyor. Gazete bu açıklamanın, Mercedes'in Brawn GP'yi tamamen satın almak gibi bir niyetinin bulunmadığı, sadece takımın hissedarı olmayı planladığı anlamına geldiğini kaydediyor.

Haberle ilgili olarak görüş bildiren Brawn GP CEO'su Nick Fry ise, "Mercedes'in halen Formula 1'de bulunduğu konumdan memnun olmadığına yönelik hiçbir duyum almadık ve McLaren ile olan sağlam ortaklıklarının devam etmesini umuyoruz" dedi. Bu arada Mercedes'in 2010 sezonunda Red Bull Racing Takımına da motor vermesinin söz konusu olduğu belirtildi. Bu konuda bir anlaşmanın sağlanması halinde Mercedes-Benz'in ünlü "yıldız" logosunu 5 milyon euro kullanım hakkı karşılığında 2010'da Sebastian Vettel ve Mark Webber'in otomobillerinin önüne vermesinin de düşünüldüğü kaydediliyor.

PadokF1
 
Geri
Üst Alt