Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Megane 250ps / 340nm / 6.1sn / 8.4lt

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye

305,000 km'lik teste tabi tutulan araçta, her şeyin en sonda da, baştaki gibi çalıştığından emin olundu.

Motor kaputunun altındaki, Euro5 uyumlu, 16 valflı, 2.0 litrelik turbo beslemeli benzinli motor 5500 devir/dakikada 250 bg ve 3000 devir/dakikada 340 Nm maksimum tork üretebiliyor. Bu torkun %80'i 1900 devir/dakikadan itibaren kullanılabiliyor. Bu artışlar turboda değişiklikler yapılmasıyla, sürekli değişken emme valfı zamanlamasıyla ve yakıt enjeksiyonu haritasının gözden geçirilmesiyle elde edilmiş.

Güç aktarımı, daha uzun oranlara ve iyileştirilmiş hassasiyete sahip 6 vitesli mekanik şanzıman ile sağlanıyor. Renault bunun bir sonucu olarak aracın 0’dan 100 km/s’ye 6.1 saniyede çıkabildiğini söylüyor. Aracın ortalama CO2 emisyonu 195 gr/km, kombine yakıt tüketimi ise 100 km'de 8.4 litre olarak açıklanmış.

Renault araçta, harekete geçme performansını iyileştirmek için tasarlanmış PowerStart gibi teknolojiler kullanmış. Araç daha sert yaylar, kilitli diferansiyel, Brembo fren kaliperleri, 18 inç alaşım jantlar ve 235/40 Michelin Pilot Sport 2 lastikler içeren "Cup Suspension Pack" ile de alınabiliyor.

Diğer ekipmanlar arasında park sensörleri, ESP, Renaultsport Monitör telemetri sistemi, LED gündüz seyir farları ve çift xenon ön farlar bulunuyor. Gövde kiti parlak siyah kapı aynaları, alçak çamurlukta F1 tarzı bir kanat ve parlak siyah bir arka difüzer içeriyor. Otomobil yedi farklı dış renkten birinde alınabiliyor. Renault yetkilileri “Merak etmeyin, bu çevik otomobil hayal kırıklığına uğratmayacak” diyor.

Kesınlıkle alınası b araba oldu sımdı ıste,eskı modelı o kadar ılgımı cekmezdı ama bu kasa ve motor basarılı olmus.Marka takıntısı olmayanlar ıcın bıre bır performans arabası

zaten renault spor araçlar gerçekten dikkate alınması gereken araçlar. bu megan alınır işte. gerçekten güzel olmuş

çok kaslı ve hırçın olmuş...bu rengi alınabilir gerçekten,ama fiyat nerden baksak 80.000 tl'nin altında olmaz...renoya 80 vermek nasıl bi duygu olur o düşündürücü...

Gerçekten çok iyi bir araç gidişini test etmek için sabırsızlanıyorum...

çok kaslı ve hırçın olmuş...bu rengi alınabilir gerçekten,ama fiyat nerden baksak 80.000 tl'nin altında olmaz...renoya 80 vermek nasıl bi duygu olur o düşündürücü...
avrupada ozellıkle ıngılterede kımse takmıyor markasını ... sahsen bende reno kullanıyorum 51 vrdım suanda 64 e alınıor arabam ama reno dıye nedense hıc taklmadım sonucta symbol degıl bence bu arac herkesın agzı acık bakcagı bı arac mukemmel tasarım mukemmel guc.. spor araclar konusunda reno en ıyılerden .. hatchback sporlardada en ıyısı avrupanındır . konforun onemı yok sadece performans amacı o zaten

ben bu araca reno gözüyle bakmıyorum bence aşmış bu kendini

avrupada ozellıkle ıngılterede kımse takmıyor markasını ... sahsen bende reno kullanıyorum 51 vrdım suanda 64 e alınıor arabam ama reno dıye nedense hıc taklmadım sonucta symbol degıl bence bu arac herkesın agzı acık bakcagı bı arac mukemmel tasarım mukemmel guc.. spor araclar konusunda reno en ıyılerden .. hatchback sporlardada en ıyısı avrupanındır . konforun onemı yok sadece performans amacı o zaten

İngilteredemi markayı takmıyorlar Murat? İngilizler markaya en düşkün milletlerden biridir ve arabaları onlar için prestijdir. Avrupa üreticileri arasında Renault un satışları ahım şahım yerlerde değil. İngilterede satılan araçların yüzde 90 a nı bunlardır: Ford , VW grubu araçları, Vauxhall (İngiliz Opel), Lüks Alman araçları (BMW, Benz, vsvs.), Jaguar..

Ama Fransada iş değişir Renault liderdir...

Geri
Üst Alt