Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Megane 1.4T 130hp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
.

levent usta ayberke art nıyetlı yaklasan yok zaten sadece kelıme oynu yapıyor o kadar benım yazdıgım msjda bu tartısma bu sekılde gıder dedım saglamlık konusu ıle ılgılı yazdıgım msjda turbosu olmayan mod dıye bahsedılen egzos havafıltresı vs dedım demek kı arkasında baska yapılan işlemlerde var bana yazdıgı cevaba bak sadece ekzos ve havafıltresı ıle demıs bunun arkası var ben yazmıyorum uzun uzadıya bunu bıle art nıyetlı olarak algılıyor zaten cevap verme geregı hıssetmıyorum.90 yılların basında turkıyede vw grup ortada yokken mıllet honda toyota dıye kendını yırtıyordu bu sıtede kımse bu japon araclarına yabancı degıl ama arada bır kalıte farkı var 97 yılından sonra vw turkıyeye gırınce bu kalıte farkı barız ortaya cıktı.
mehmet ben burda kim ve kimlerin ark niyetli yada iyi niyetli olduğunu sorgulayıp yada düşünerek yazmadım.kaldıki ben sizin yazdığınız turbo,eksoz,hava flitresi vs olaylarınızdanda anlamam zaten anlasam usta olsam yorum yapar ve bilgilerimi paylaşırdım.benim anlatmak istediğim burda bazı konuların tartışma ortamına dönüşmesinden yana olduğu zamanki sıkıntıdan bahsettim.bu yüzden herkesin biraz daha duyarlı ve dikkat olmasından yana davranmasını rica ettim

2.0 TFSI versiyonları: 168bhp (BPJ), 182bhp (BWA), 198bhp (AXX, BWE, BPY), 217bhp (BUL), 227bhp (BYD), 237bhp (BWJ), 252bhp (BZC, CDL), 261bhp (BHZ), 261hp (CDL), 290bhp (COPA)...

Versiyonlar arasındaki farklara gelelim:

227bhp ve üstü versiyonlarda K04 Turbo bulunur. Altındakilerde K03 Turbo bulunur. (Ve tabi gerekli turbo elemanları FMIC, DV vs vs)

261 bhp den güçlü versiyonlarda dahada motor güçlendirilmesine gidilmiştir( Güçlendirilmiş block, piston, biyel kolu, silindir kapağı, vs vs).

No alıntı...

---------- Post added at 01:15 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

Herkez 0 dan başlar. Kimse anasının karnından arabayla doğmadı :D

261bhpden guclu versıyonlarda motor guclendırılmesıne gıdıldıgını yazmıssın alp kaynak neresı ? Benım bıldıgım senın de yazdıgın gıbı 200 luk versıyonlardakı turbo ıntercooler benzın pompası enjektor gıbı farklar var ama motor alp yapısının farklı oldugunu ılk defa duyuyorum.

Insanlar Eskı FR ve Cupra arasındada motorda fark oldugunu sanarlardı hatta Cupranın daha saglam oldugunu soyleyenler olurdu ama bılmezlerdıkı ıkısıde aynı motor:)

261bhpden guclu versıyonlarda motor guclendırılmesıne gıdıldıgını yazmıssın alp kaynak neresı ? Benım bıldıgım senın de yazdıgın gıbı 200 luk versıyonlardakı turbo ıntercooler benzın pompası enjektor gıbı farklar var ama motor alp yapısının farklı oldugunu ılk defa duyuyorum.

Insanlar Eskı FR ve Cupra arasındada motorda fark oldugunu sanarlardı hatta Cupranın daha saglam oldugunu soyleyenler olurdu ama bılmezlerdıkı ıkısıde aynı motor:)

Cupra ve FR sağlamlık olarak aynı. Diğerlerinden farklı olanlar TTS, Mk2 Cupra R, S3. Eskiler arasında aynı tür bir fark olduğunu düşünmüyorum..

mehmet ben burda kim ve kimlerin ark niyetli yada iyi niyetli olduğunu sorgulayıp yada düşünerek yazmadım.kaldıki ben sizin yazdığınız turbo,eksoz,hava flitresi vs olaylarınızdanda anlamam zaten anlasam usta olsam yorum yapar ve bilgilerimi paylaşırdım.benim anlatmak istediğim burda bazı konuların tartışma ortamına dönüşmesinden yana olduğu zamanki sıkıntıdan bahsettim.bu yüzden herkesin biraz daha duyarlı ve dikkat olmasından yana davranmasını rica ettim

anlamaya zaten gerek yok arada kı kelıme oyunlarını yakalandın mı olay bıtıyor ne anlatılmak ıstenıyor ne cevap yazılıyor.Bır noktadan olay buraya nasıl gelıyor?Art nıyet yok sadece kelıme oyunlarıyla baska bırsey degıl

Cupra ve FR sağlamlık olarak aynı. Diğerlerinden farklı olanlar TTS, Mk2 Cupra R, S3. Eskiler arasında aynı tür bir fark olduğunu düşünmüyorum..

Tfsi ların hepsı aynı alp motor alt yapısı olarak,pompaydı enjektordu ıntercoolerı turbosu flan farklı sadece.TTs ve yenı Cupra zaten onceden cıkmıs S3 ıle aynı ozellıklere sahıp sadece yazılım farkları var.Saglamlık konusunda k03 lu serının k04 lulerden eksıgı olsaydı APR Golf Gtı uzerıne kıt yapıp 400-450bglerı alamazdılar

FR'la Cupra arasındaki motorların farkı daha fazla olabilir..
TSI'ların her biri farklı metaryel piston vs.'den üretiliyo mesela..

''the 195 kW and higher versions have stronger pistons and gudgeon pins, new rings, reinforced connecting rods, new bearings, reinforced cylinder block at the main bearing pedestals and cap, new lightweight aluminium-silicon alloy cylinder head for high temperature resistance and strength, adjusted exhaust camshaft timing, increased cross-section high-pressure injectors, 1.2 bars (17.4 psi) boost pressure K04 turbocharger with larger turbine and compression rotor - which some components are NOT shared with the lower output variants''

Bu yazı dediğimi doğrular nitelikte bu kaynaktan: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_petrol_engines#2.0_R4_37-88kW

Bu forumdan olan bilgilerde dediklerimi doğruluyor:

http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?p=2191259

Acaba Wikipedia, Google ve Youtube olmasaydı neler olurdu.

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

anlamaya zaten gerek yok arada kı kelıme oyunlarını yakalandın mı olay bıtıyor ne anlatılmak ıstenıyor ne cevap yazılıyor.Bır noktadan olay buraya nasıl gelıyor?Art nıyet yok sadece kelıme oyunlarıyla baska bırsey degıl
Çözmüşsünüz abi beni diyecek bişey bulamıyorum. Bende otomobilden vs. anlamadığım için bu açığımı kelime oyunları yaparak kapatmaya çalışıyodum, tüm iyi niyetinizle foyamı meydana çıkardınız.

bu konuda herkesin fazlasıyla aydınlanıp bildiklerini paşlaştığını düşünerek konu tarafımdan kilitlenmiştir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt