Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

McLaren: 'KERS Monza için büyük avantaj olacak'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
McLaren, KERS'in gelecek haftaki İtalya Grand Grand Prix'de büyük bir avantaj sağlayacağını ancak takımın Monza'da favori olduğu şeklinde konuşmalara katılmadığını belirtti.

mclaren-car-genel-2009.jpg


Monza'nın uzun start-finiş düzlüğü, sıralamalarda ve yarışta KERS kullanan araçlar için önemli bir avantaj arzediyor. İngiliz ekibindeki iyimserliğin arkasında da KERS olduğu ifade ediliyor.

Heikki Kovalainen yaptığı açıklamada, MP4-24'ün Monza'ya oldukça uygun bir araç olduğunu kaydederek, "Her takım gibi biz de özel düşük downforce'a göre tasarlanan aero paketle yarışacağız. Fakat bizim aynı zamanda KERS kullanma avantajımız da olacak. Bu da tek turda, özellikle sıralamalarda, bize çok daha büyük bir avantaj sağlayacak. Bildiğiniz gibi Monza'da da sıralamalar çok büyük önem taşıyor" dedi.

Takım patronu Martin Whitmarsh ise, Monza'da inanılmaz hızlara ulaşılacağını, pilotların özellikle start-finiş düzlüğü boyunca KERS'i dolduracaklarını söyledi.

Mercedes-Benz motorsporları direktörü Norbert Haug ise, KERS'in katkısına rağmen, pistteki mücadelenin çok sıkı geçeceği tahmininde bulundu. Haug, son dört yarışta McLaren'dan daha fazla puan kaydeden bir takım olmadığını belirterek, yarışın favorisi olmadıklarını ancak yükselen form grafiğini sürdüreceklerini dile getirdi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt