Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

McLaren: "14 Takımla F1 Daha Neşeli Olur"..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
hami_mcl_08pre_team.jpg


McLaren, gelecek yıl 28 aracın mücadele edeceği bir şampiyonaya olumlu bakıyor. İngiliz ekibinin idari direktörü Jonathan Neale, takım sayısının 14 çıkmasıyla "daha neşeli" bir sezon geçirileceğini belirtti.

Campos, Manor, USF1 ve Lotus'un yeni takımlar olarak 2010 sezonuna kabul edilmesinin ardından 13 takım için ayrılan kota dolmuştu. Ancak BMW Sauber'in alıcı bulması üzerine, yeni takımın yarışabilmesi için takım sayısının 14'e çıkarılabileceği ihtimali bulunuyor.

mclaren-f1.jpg


ESPN'e konuşan Neale, "28 araçlı bir gridin gerçekten ilginç olacağını düşünüyorum. Bunun F1 adına iyi olacağı kanısındayım" ifadelerini kullandı.

Yeni takımlara yer açılması ve maliyetlerin düşürülmesinin, F1'in sağlıklı bir geleceğe sahip olabilmesi için gerekli olduğunu vurgulayan Neale, geçtiğimiz yaz takımlarla federasyon arasındaki gergin dönemin ardından F1 için iyi olan kararların ortaya çıktığını söyledi.

Neale, "Formula 1'e giren yeni takımları izlemek her zaman ilgi çekicidir. FOTA ve FIA, hem mevcut takımların uzun dönemli hayatta kalmalarını sağlayacak, hem de yeni takımların sağlıklı bir şekilde spora girmesine imkan tanıyacak bir ticari model bulma konusunda, son iki yıldır yoğun bir çalışma içindeydi" dedi.

28 araçlı bir şampiyonada sıralama turlarının daha önemli hale geleceğini belirten Neale, ilk virajdaki tehlikenin de artacağını ifadereke, "Orta sıralarda olmak istemeyeceksiniz, çünkü orada bir kıyım olacak. Fakat ne olursa olsun izlemesi çok ilginç olur" şeklinde konuştu.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt