Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Massa Aralık ayında kart yarışıyla pistlere dönüyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Felipe Massa, yıl sonuna doğru Sao Paulo düzenlenecek olan ünlü Granja Viana kart yarışıyla, pistlere dönmeyi umduğunu söyledi.

Yaklaşık 800 kilometrelik dayanıklılık yarışı Aralık ayının ilk günlerinde düzenlenecek. Böylece Massa, Temmuz ayındaki Macaristan Grand Prix sıralama turlarında geçirdiği kazadan, dört aydan fazla süre sonra yarış pistine dönmüş olacak.

Massa, Brezilya'nın UOL Esporte kanalına verdiği mülakatta, kart aracına geçmesinin doktorların vereceği izne bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Massa, daha önce İtalyan SKY TV'ye yaptığı açıklamada, iyileşme sürecinin olumlu şekilde devam ettiğini, ancak fiziksel egzersizler için henüz doktorlardan bir onay gelmediğini ifade etmişti.

"Keşke yarın hemen piste çıkabilseydim, çünkü çok sıkıldım" diyen Brezilyalı pilotun, Budapeşte'de başına çelik yayın isabet ettiği noktada, kafatasına bir platin plaka taktırmıştı.

Massa ayrıca, "Ne zaman sürüş yapacağımı ben söyleyemem, bu doktorların ve FIA'nın işi. Aslında hemen şimdi de sürebilirim, çünkü herşey tıpki geçmişte olduğu gibi, gözlerim de buna dahil. Burada problem olan şey güvenlik, çünkü yeni bir kaza riski de bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo ise, Massa'nın gelecek sezon başında mutlaka yarışacağını belirtmişti.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt