Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Manevra frenleme

mertcelik3576

Kayıtlı Üye
Selamın aleyküm arkadaşlar 2020 makyajlı ateca var araçta ayarlara baktım ama manevra frenleme seçeneği götemedim acaba varmıdır (araçta ön park sensörü yok)

Araç ayarlarında yoksa büyük ihtimal yoktur. Modül takılarak aktif edilebilir. Takriben 500 Tl ye malolur.

Sadece arka park sensörlerinde olmuyor diye biliyorum. Ön arka park sensöründe 2017 sonrası modellerde mevcut bir özellik. İsterseniz VAG araçlarına işlem yapan yerlerde sonradan taktırabilirsiniz.

Sadece arka park sensörlerinde olmuyor diye biliyorum. Ön arka park sensöründe 2017 sonrası modellerde mevcut bir özellik. İsterseniz VAG araçlarına işlem yapan yerlerde sonradan taktırabilirsiniz.

Skoda scalalarda da ön park sensörü yok ama onlarda oluyor onyüzden sormuştum yanıtınız için teşekkürler

Makyajlı atecalarda değişmediyse 2017 yılı (bazı araçlar) ve sonrası model yılında üretilen vag araçlarında manevra frenleme fonksiyonu destekli 5qa tipi modüller kullanılıyor ve bu ön - arka veya sadece arka sensör destekli modüle göre değişmiyor diye biliyorum. Bu modüle sahip ancak özelliği kullanamayan araçlarda (arka tekerlek hız sensörü de desteklemek şartıyla) kodlama ile açılabilmesi mümkün. Ancak yine de bazı 5qa tipi modüllerde direkt desteklenmediği için kodlama ile de açılamayabiliyor. En net bilgiyi vag retrofit işleri yapan bir yere danışarak alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Makyajlı atecalarda değişmediyse 2017 yılı (bazı araçlar) ve sonrası model yılında üretilen vag araçlarında manevra frenleme fonksiyonu destekli 5qa tipi modüller kullanılıyor ve bu ön - arka veya sadece arka sensör destekli modüle göre değişmiyor diye biliyorum. Bu modüle sahip ancak özelliği kullanamayan araçlarda (arka tekerlek hız sensörü de desteklemek şartıyla) kodlama ile açılabilmesi mümkün. Ancak yine de bazı 5qa tipi modüllerde direkt desteklenmediği için kodlama ile de açılamayabiliyor. En net bilgiyi vag retrofit işleri yapan bir yere danışarak alabilirsiniz.

Yanıtınız için teşekkürler aracım 2020 xperiance sizce varmıdır veya nasıl kendim öğrenebilirim.

Yanıtınız için teşekkürler aracım 2020 xperiance sizce varmıdır veya nasıl kendim öğrenebilirim.
Kesin birşey söylemek zor. Aktif değilse büyük ihtimal yoktur. Belki modülünüz destekliyor ancak kodlaması kapalı da olabilir. Vag retrofit işleriyle uğraşan yerler daha iyi bilir. Onlara danışabilirsiniz.

Selamın aleyküm arkadaşlar 2020 makyajlı ateca var araçta ayarlara baktım ama manevra frenleme seçeneği götemedim acaba varmıdır (araçta ön park sensörü yok)
3000 tl kadar bi para ödediğinizde ön park sensörü montajı yapılıyor öyle yapabilirsiniz bence gerek yok onun yerine hemen hemen aynı paralara daha güzel özellikler yaptırılıyor.

Geri
Üst Alt