Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg Ne Kadar Yakar?

eldargin

Kayıtlı Üye
Selamlar arkadaşlar forumda yeniyim İsmim Okan ve izmirliyim. zaten seat bir arabam yok peugeot 206 1.4 dizel aracım var ve bi leon sahibi olmanın hayalini Leon u ilk gördüğümden beri kuruyorum.Fakat beni düşündüren şey benzin sarfiyatı haliyle 1.4 dizele alışınca leon aldığımda benzin koymaya başlıycaktır bu sebeple bu benzin sarfiyatını en aza indirmek için lpg düşünmekteyim.Fakat lpg nin Km de ne kadar yaktığını bilmeden bu işe girişmek istemiyorum.1.4 ve 1.6 arasında tercihleriniz lpg takılmış halleriyle düşünürseniz ve arabayla senede 15-20 bin yapmaktayım ve çok agresif kullanan biri değilim
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ;)

tabii hemen oraya gidiyorum dostum ;)
teşekkürler anında verdiğin cvp için

Agresif kullanmıyorsan sorun yok zaten ancak ben 1,4 derdim neden onuda belirteyim araç 125 ps ancak turbo destek gerektiğinde lazım bir sistem ayrıca orj hali ilede yakıtı düşük tüp ünün bilemem gelelim 1,6 ya zaten bu motor cok sağlam bir motor olmasına rağmen yakıtı cok fazla performance yok tüpte olan performance da düşecektir.1,6 devride kapanmaya basladı

1.4 ün yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre ş.dışı 5.1 - ort. 6.2 - ş.içi 8.1
benzin 3.68 mi? bilmiyrm ama aklmda öle kalmş,buna göre 18.5 tl -22.5 tl - 29.5 tl
Bunların % 40 tasarruflu hallerini alırsak Şu fiyatlara gelmekte 11 tl - 13.5 tl - 17.7 tl
Bu fiyatlar tabiki fabrika verilerine göre bunun muhakkak yukarlarına çıkıcağınıda düşünmek lazım.
Peki bana bilgilerini aktarıcak lpg li 1.4 veya 1.6 sahibi yokmu forumda?
Veya bu kasaların 1.4 dizelleri beklesek çıkmaz demi? çokmu şey istiyorum? :p

güray görmedi herhalde konuyu zamanında bana 185 kuruş yaktıgını söylemişti (18" jantlarla).

lpg litre fiyatı 2 tl ve ben şehiriçi km de 180 kuruş yakıyorum 17" sport-up jantlarımla. Performans konusunda kesinlikle bir kayıp yok. Hatta ben gazda yürümesini daha çok beğeniyorum. 40.000 km oldu taktıralı. Tabiki usta çok önemli ve yapacağı ayar...

karma kullanımda 324 tl lik lpg ile 2300 km yol yaptım..
daha önceden lpg ile ilgili konular açılmıştı bi bakarsan yararlı olur..

lpg litre fiyatı 2 tl ve ben şehiriçi km de 180 kuruş yakıyorum 17" sport-up jantlarımla. Performans konusunda kesinlikle bir kayıp yok. Hatta ben gazda yürümesini daha çok beğeniyorum. 40.000 km oldu taktıralı. Tabiki usta çok önemli ve yapacağı ayar...

vallaha çok iyi bi rakam bence hemde şehir içi

bu gidişle kesin lpg taktırılıcak ve gayette kullanışlı ve ekonomik bir araç olucak
Çok Teşekkür ederim

---------- Post added at 01:05 ---------- Previous post was at 00:59 ----------

karma kullanımda 324 tl lik lpg ile 2300 km yol yaptım..
daha önceden lpg ile ilgili konular açılmıştı bi bakarsan yararlı olur..

Bu rakamlar 1.6 leona ait sanırım?

aracında ne marka lpg takılı artı şu senin ustanın adresini verde bizde bi uğruyalım görünüşe göre iyi bir ustaymış :)

slm

kayseride lpg nin litresi 2.09 tl

aracım 1.6 len sty. 2006 model

şehir içi 190 tl yakıyor

şehir dışı 165 tl yakıyor yeni denenmiştir.

Geri
Üst Alt