Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lotus yeni takımların en iyisi olmayı hedefliyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Lotus Teknik Direktörü Mike Gascoyne, gelecek yıl Formula 1'de ilk kez yarışacak takımlar içinde en iyisi olmayı hedeflediklerini söyledi.

Formula 1'in sembol isimlerinden biri olan Lotus, gelecek sene gridde yer alacak 13'ncü takım olarak BMW Sauber'i geride bırakmıştı.

Gascoyne, FIA'nın çok geç bir tarihte F1 projelerini onaylaması ve zamana karşı bir yarış verecek olmalarına rağmen, hedeflerinin pistlerde ses getirmek olduğunu ifade etti.

Motor sporlarının zirvesinde mücadele etmenin bile tek başına büyük bir zorluk olduğunu belirten Gascoyne, sezon ortasına kadar yeni takımların en iyisi olmak istediklerini kaydetti.

FIA'nın, Lotus'u tercih ettiğini açıklamasını "müthiş bir haber" olarak niteleyen Gascoyne, Tony Fernandes liderliğinde ve Malezya hükumetinin desteği ile neler yapabileceklerini gösterme fırsatına sahip olduklarını söyledi.

Uzun dönemde en üst seviyede mücadeleyi hedeflediklerini de vurgulayan Gascoyne, Lotus takımının F1'e geri dönmesi için yaptıkları çalışmalardan bahsederek, Fondtech ve Jean-Claude Migeot ile çok büykü bir aero programları bulunduğunu ve sezonun ilk yarısının çok yoğun geçeceğini ifade etti

TurkieyF1.com

---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

Lotus Formula 1'e dönüyor

lotus.jpg


FIA'dan bugün yapılan açıklamada, Lotus F1 takımının, gelecek sezon gridde yer alacak 13'ncü takım olarak seçildiği duyuruldu.

FIA, BMW Sauber takımından "etkileyici" bir başvuru aldığını ancak takımın geleceğinin belirsizliğinden dolayı, federasyonun gelecek sene için tercihini Lotus'tan yana kullandığını bildirdi.

Bununla birlikte, gelecek sene için herhangi bir yer açılması durumunda, BMW'nin, "14'ncü" takım olarak listenin başında yer alacağı belirtildi.

FIA ayrıca, mevcut takımlarla acil istişari toplantıların ardından mutabakata varılması halinde, takım sayısının 14'e çıkarılmasının sözkonusu olacağını ve gelecek sene sezonun 28 araçla start alabileceğini ihtimalini gündeme getirdi

1Malaysia F1 Team Sdn Bhd isimli şirket tarafından desteklenecek olan Lotus ekibinde Tony Fernandes'in takım patronu olacağı kaydedildi. Fernandes, Air Asia havayollarının sahibi olan Malezya merkezli Tune Group'un kurucusu ve CEO'su olarak biliniyor.

FIA açıklamasında, Lotus takımının teknik direktörlüğünü ise Mike Gascoyne'nin yürüteceği, takımın Cosworth motorları kullanacağı bildirildi.

Malezya hükumeti ile Malezyalı bir grup yatırımcının ortaklığından oluşan Lotus'un ismi, böylece 1994'den bu yana ilk kez üretici olarak Formula 1'e dönmüş olacak.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt