Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon vs civic

Zamanında yazdım b daha soylım arabasını honda ıle denemek ısteyen arabasına guvenen varsa eger techte muadılım honda arıyorum yazsın cok talıbı cıkar sonra ızlerız vıdeoları techte :)

Tech'te aktif kullanıcılardan 1.6 civic'lerin dolularına rastlamak bir hayli mümkün olsa gerek :D

Ayni beygir gucu ayni tip (manuele manuel,otomatike otomatik vb.), farkli hacim olabilir rotary motor vb olmadigi surece
Standart 4 silindir atmosferik
Standart 4 silindir turbo
Bu kriterler dogrultusunda ornekler verebilirsen bilgilerim tazelemek isterim:confused:

Burada 125 hp leon 1.4 turbo manuel
126 hp 1.6 atmksferik manuel civic var

yco cevabını bekliyorum..gerçekten bilmediğimiz varsa öğrenelim...

vlla arac bnm olmadığı için hiç dikkat etmedim zaten o hızda videosu olması bulursam ekliyeyim görürüz yaparmı yapmazmı ben diorumki cvic her türlü 1.4 tsi leon u yerrrr :D

genel olarak yazdıklarına yazıyorum 98 model full stock 1,6 tipo vardı arkadasımda su dıjıtal ekranlı olanlarından dıjıtal gostergede son hız 228 km-h gormustuk.Dıjıtal ekranlarda hata payı manuele gore daha fazla orası tartısılmaz.Kendı aracımdan ornek vereyim 5, vites 6500 d/d hesaplanan hız 216 km-h ıbrede ıse 225 km-h cıvarında bır hız gosterıyor ve ustu yalan golf veya toledo leonlarda bu hızın ustunde yaptım dıyen bıraz atıyor.Dıjıtal gostergede kı hata oranını bılmeden o hıza ınanmak bıraz yanlış....

Gelelim senın 140 hp aracına vw genel olarak araclarında top speed 5, viteste yapacak sekılde oluyor en azından benım kullandıklarım oyleee dıyelım.6, vites ekonomı yanı sabıt hız vıtesı gıbı duruyor.Bunun en basıt ornegı leon 1,4 tsi ların 6 vıtesı 298 km-h cıvarında bıtıyor neredeyse cupradan bıle uzun bır orana sahıp.Leonun 6 vites oranını bıraz kısaltırsan eger dahada gıderı olacak ve top speed artacaktır. Cıvıc 5, viteste 8000 d/d cıvarına anca meyellı yerlerde ulaşır.

Senın kullandıgın 140 lık vw aracın ayna mahrutı oranları ve kılolarıda farklı cıvıcten yaklaşık olarak 150 kg fazlalıgı var bu 150 kg 220 km-h gıbı hızlarda cıddı bır dezavantaj oluşturur.
Dıger yazılanları okumamıssın hondanın bır cok motorunun ve sanzımanı bır cok aracına uyuyor.Adam ust kapak degıstırp ınce conta koyup vs guc alabılıyor.Sanzımanlar farklı araclarda farklı sonuclar cıkmasına yetıyor.1,6 vti si sanzımanı yada 5, vitesi kullanan var yada ayna mahruti ile oynayan var veya sadece belli vitesleri kısaltan var.Ozellıkle 106 gtı ıle saxo da ayana mahruti ile oranları kısaltıp kısa mesafelerde cıddı hızlı araclar var,Pejo 106 gtı orjınalde 900 kg ve 120 hp chip-cai eksoz vs ıle 140 hp civarlarına ulaşabılıyor kısa vıtes oranları ıle her turlu leonu ıcınde gecer cıvıcı 8 kere carpar.

Ayni beygir gucu ayni tip (manuele manuel,otomatike otomatik vb.), farkli hacim olabilir rotary motor vb olmadigi surece
Standart 4 silindir atmosferik
Standart 4 silindir turbo
Bu kriterler dogrultusunda ornekler verebilirsen bilgilerim tazelemek isterim:confused:

Burada 125 hp leon 1.4 turbo manuel
126 hp 1.6 atmksferik manuel civic var

yco cevabını bekliyorum..gerçekten bilmediğimiz varsa öğrenelim...

kusura bakma tolkicanım yeni gördüm.. :)

Gallardo 5.2L değil 5.0L diye söylüyolar..aynı hacim yani..Gallardo'nun gücü daha düşük..sonuç atmosferik..

4 silindir aynı güç konusunda stock s2000 ile stock Leon Cupra sonucu da S2000 olması lazım mesela..tabii başladıkları devire göre.. puhaha

Volkanım senın savundugun dusunce nedır anladım ben,sundugun sartlardakı arabalar denenebılır mı dıyosun ?

yco karışmış olay..gallardo'nun ağırlığı ile rs6 100kg+ den fazladır diye düşünüyorum..konunun özündeki leon civic olayında kilolar 3 aşağı 5 yukarı aynı..bu şartlarda bakmak lazım..
can ben diyorum ki
kiloları 3 aşağı 5 yukarı aynı,şanzıman tipleri aynı, motor olarak biri turbo biri atmosferik STOCK araçlar kafa kafaya kıyaslandığında turbo'nun tork üstünlüğü sayesinde turbo önde olacaktır diyorum..
yco s2000 ve cupra örneğini kıyaslarsak bana göre cupra önde olmalıdır..ben bunu savunuyorum zaten..

Honda 125vs Leon 1.4 tsi..aracımı biliyorum kendimide:D ve aracımı özellikle motorundan dolayı coook seviyorum:)
Benim aracımı baskasının sevmemesi yada begenmemesi hiç sorun degil:D

Geri
Üst Alt