Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon tsi vs fiat bravo t-jet???

hangısı alır

• t-jet

Kullanılan: 19 36.5%
  • tsi

Kullanılan: 33 63.5%

• Kullanılan toplam oy
    52
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
leon tsi yi bilemem, sonuçta hiç bilmediğim, kullanmadığım bi araç, ama golf tsi den çokta farklı olduğunu sanmıyorum.
bi buluşmamızda arkadaşımızın 120lik t-jeti ile 122lik golfü kaldırmıştık (rolling) ki golfte dsg gibi avantajda vardı
buna rağmen bi kaput boyu kadar bravo fark açtı
aynı şekilde bende 105lik bravo ile çok kalktım ki benim aracımda dsg dizel bravoda çok iyi yürüyo ki sadece ilk iki viteste burnum önde oluyo sonradan bravo geçiyo

fiat kaliteli bi araç değil onu zaten burda tartışmam ama italyan motorları hiçbir türlü yabana atılacak motorlar değil hatta bana kalırsa alman motorlarından daha başarılı güç/verim olarak ama uzun km'ler sonucu ne olur bilemem, bu konuda alman dizeline kafa tutacak bi motor hiç görmedim/duymadım.

fiat motorları aynı zamanda alfada da kullanılıyo ve her türlü vw motorundan çok daha iyi yürüyolar. 160lık golfte çift aşırı besleme var filan diye güvenipte 150lik bravoyla (stock halde) yürümeye çalışmayın üzülürsünüz :)

150lik bravo sportun 160lik tsi karşısında hiç sansı yok..

Bende tam bu konuyla ilgili konu açıcaktım malum benzinli Leon alıp lpg işine girmek mi iyi olur yoksa dizel bravo mu(dizel olması kafama yatar gibi biraz)?
Ancak Konfor Yönünden endişelerim var.
Malzeme kalitesi olarak Leon'u aratırmı?
Multijet motor Dayanıklılık arıza durumu nedir ne degildir?(Aradıgım Seat'ta Mpı motor (pancar motoru) arıza ve dayanıklılık durumunda kusursuz ama ekonomik degil)
Konforu,Diğer dizellere göre tüketimini,dayanıklılıgını,kronik arızaları varsa karşılaştırırsak sevinirim...Teşekkürler..

ben 122 tsi full stok a3 le ,komple egzozlu+ekstra downpipe yani turboback exh+filtreli 150 lik tjet sportla yürüdüm birden fazla.videoları upload etmek istemiyorum vınn var :) ,en fazla 1 boy yedim. mesela bu video
http://www.streetfire.net/video/bravo-mjet-bravo-tjetsport-audi-a3-2vites-50km_2029465.htm
2-3 video daha olması lazım.multijette orjinalde 105 lik 290 nm olan.60 mm turboback exh +air intake var+güzel bi yazılım var üzerinde.en soldaki beyaz a3 te benim aracım zır stok.he noldu ikimizde çipledikten sonra tjet sport 2 2.5 boy açar oldu.egzoz farkı dedim bende downpipe filan yaptırdım yazılımı da değiştirdim ama denemedik sonra hiç hevesim kalmadı eskisi gibi.benimkide biraz hızlanmıştır.ama diğer tsi larla bi denemek lazım yazılımlılarla filan.bi tane yazılımlı dsg golfle denedim baya fark oldu

Bende tam bu konuyla ilgili konu açıcaktım malum benzinli Leon alıp lpg işine girmek mi iyi olur yoksa dizel bravo mu(dizel olması kafama yatar gibi biraz)?
Ancak Konfor Yönünden endişelerim var.
Malzeme kalitesi olarak Leon'u aratırmı?
Multijet motor Dayanıklılık arıza durumu nedir ne degildir?(Aradıgım Seat'ta Mpı motor (pancar motoru) arıza ve dayanıklılık durumunda kusursuz ama ekonomik degil)
Konforu,Diğer dizellere göre tüketimini,dayanıklılıgını,kronik arızaları varsa karşılaştırırsak sevinirim...Teşekkürler..

fıat markasını küçümsememek lazım belki konforu ses yalıtımı gibi şeyler almanı aratır ama dizel motorlarından şikayet eden duymadım hiç ,120 lik tjet kullandım gayet mantıklı benzinli leona göre.

hele 120lik bravoda 300nm tork var.nerdeyse 2.0 litreliklerle aynı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt