Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon rampada hararet sorunu

Successful

Kayıtlı Üye
Seat Leon 1.2 TSI style 2011 model aracımda rampa çıkarken hararet yükselme sorunu var arkadaşlar, 110' buluyor, düzlüğe gelince normal 90 dereceye sabitleniyor, birkaç seat servis ustasına gösterdim bir sorun yok dediler, tüm soğutma sistemi düzgün çalışıyormuş, en son conta zarar görmüş olabilir dediler, 2 sene önce köpeğe vurduğum için 3 radyatör de değişmişti, ben radyatörlerde sorun olduğunu düşünüyorum, büyük ihtimal orijinali değildi, çünkü kazadan sonra bu hararet sorun olmaya başladı, ustalar sorun yok radyatörlerde diyorlar, anlamadım gitti yani sorun nerde olabilir sizce ?

Seat Leon 1.2 TSI style 2011 model aracımda rampa çıkarken hararet yükselme sorunu var arkadaşlar, 110' buluyor, düzlüğe gelince normal 90 dereceye sabitleniyor, birkaç seat servis ustasına gösterdim bir sorun yok dediler, tüm soğutma sistemi düzgün çalışıyormuş, en son conta zarar görmüş olabilir dediler, 2 sene önce köpeğe vurduğum için 3 radyatör de değişmişti, ben radyatörlerde sorun olduğunu düşünüyorum, büyük ihtimal orijinali değildi, çünkü kazadan sonra bu hararet sorun olmaya başladı, ustalar sorun yok radyatörlerde diyorlar, anlamadım gitti yani sorun nerde olabilir sizce ?

Geçmiş olsun bu sorun sanki termostat müşürü sıcaklık değerlerinden kaynaklı sanki fan çalışması nasıl 2 kademeli olması lazım fanın çok ses geliyor mu

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Fan normal 90 derecede çalışıyor bir sorun yok ama genede rampada yükseliyor hararet , devir daim de 2 sene önce değişmişti

aracın su radyatörüne bakın genelde rampalarda ondan yapar

Evet ben de radyatörden kaynaklı olduğunu düşünüyorum tekrar baktıracağım bakalım olmazsa değiştireceğim

Tamam değiştireceğim, sadece su radyatörünü değiştirmem yeterli olur sanırım, klima radyatörü ile birlikte toplam 3 radyatör almıştım kazada, diğerlerine gerek yok sanırım 3 tanesine ,önerebileceğiniz orijinal bir marka var mı sorun çıkarmayacak ?

Geri
Üst Alt