Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon otomatik kilit sistemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

notyet

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. 2008 model leonumda karşılaştığım bir sorundan bahsedeceğim. Çok seyrek olmak üzere bazen kapı açma düğmesine iki defa hızlı hızlı bastığım halde, 4 kapı açılmıyor, sadece sürücü kapısı açılıyor. Aynı sorunu bir arkadaşımın leonunda daha görmüştüm. Bu sorunla daha önce karşılaşan ve çözüm üretebilen başka arkadaşlar var mı? Yorumlarınızı bekliyorum..

kilit açılma sistemini değiştirirsen belki sorun tamamen ortadan kalkabilir,tekaçmada 4 kapının açılması

bence de sorun ortadan kalkar ama sistem mevcut ayarlarıyla çok daha havalı ve kullanışlı:D

tercih meselesi ismail şahsen benim hoşuma tek sefer açılması gidiyor

tabi hocam tercih meselesi konusunda haklısınız. Ben de espiri yaptım daha havalı derken.
Ama arka kapıların tek sefer basmayla açılmaması fikri hırsızlık olaylarına karşın uygulanmış bir güvenlik yöntemi ve ben güvenlikle ilgili şeylerden ödün vermeyi sevmiyorum. Leonlarda bu sistemi görünce işte kullanıcı için tasarım yapmak budur demiştim.

Benim Cordoba'da da var aynı özellik. Çözene kadar çok sorun etmiştim ama sonradan mantıklı gelmeye başladı. Açma düğmesine iki sefer basınca arka kapılar ve bagaj açılıyor.

İşte bazen ben 2 defa bassamda sürücü kapısı dışında hiçbir kapı açılmıyor. Zaten birkere açılmadı mı, ne kadar kapatıp açsamda, sürücü kapısı dışında hiçbir kapı birdaha açılmıyor.
İçine binip içerden açmak zorunda kalıyorum öyle zamanlarda.

tabi hocam tercih meselesi konusunda haklısınız. Ben de espiri yaptım daha havalı derken.
Ama arka kapıların tek sefer basmayla açılmaması fikri hırsızlık olaylarına karşın uygulanmış bir güvenlik yöntemi ve ben güvenlikle ilgili şeylerden ödün vermeyi sevmiyorum. Leonlarda bu sistemi görünce işte kullanıcı için tasarım yapmak budur demiştim.

Eskı leon ve toledolardada olan b ozellık bahsettıgın ve Vag.com uzerınden dılersen kapatabılırsın yada b sorun varsa gorebılırsın.Vag.com bulamıosan servıs yolları tastan.Bende eskı arabamda b kerede acılmasını ıstedıgımden ayarlamıstım vag.com uzerınden

nedir hocam vag.com?
kapatıp açılması olayı direkmen aracın kendi menüsünden yapılabiliyor sanırım. Kitapçıkta var nasıl yapılacağı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt