Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 TDİ Turbo basınç?

konu hakkında kesin bilgilere ulaşan varmıdır?

1.4 TDI 1 bar max. basınç ile çalışır. ilk andaki yanısıma peak değerleri ile motora giren hava miktarı 1.6 bar seviyelerine kadar çıkar. Bu seviyeye anlık ulaşmasından itibaren turbo limitör devreye girerek öncelikle basıncı 1.2-1.3 bar seviyesine çeker. Artık max. gazda turbo 1 bar ile 1.3 bar arası git geller yaşar. Bu durum hem teoride bölededir hemde aracımdaki turbo boost'tan izlediğim üzere bu şekildedir.
1.6 tdi CR i henüz incelemedim bir türlü ısınamadım bu CR işine :)

1.4 TDI 1 bar max. basınç ile çalışır. ilk andaki yanısıma peak değerleri ile motora giren hava miktarı 1.6 bar seviyelerine kadar çıkar. Bu seviyeye anlık ulaşmasından itibaren turbo limitör devreye girerek öncelikle basıncı 1.2-1.3 bar seviyesine çeker. Artık max. gazda turbo 1 bar ile 1.3 bar arası git geller yaşar. Bu durum hem teoride bölededir hemde aracımdaki turbo boost'tan izlediğim üzere bu şekildedir.
1.6 tdi CR i henüz incelemedim bir türlü ısınamadım bu CR işine :)

Turbo basıncının artan devir ile birlikte stock bir arabada düşmesi lazım. Devir düşünce basınç artması normal ama eğer devir artarken basınç gidip geliyorsa problem var demektir..

1 bar ıle 1,3 bar arasında gıdıp gelmesı saatten yada baglantıları ıle alakalıdır

Turbo basıncının artan devir ile birlikte stock bir arabada düşmesi lazım. Devir düşünce basınç artması normal ama eğer devir artarken basınç gidip geliyorsa problem var demektir..

Tam anlıyamadım anlatmak istediğinizi ? Turbo log devri 2000 diyelim ve araç örnekte belirttiğim üzere 1.4 TDI 4000 devir var olsun.

Lag dıcektın heralde.Alp ın demek ıstedıgı benım de yazdıgım gıbı devır arttıkca basıncın duser ama sen devır artarken 1 bar ıle 1,3 bar arasında oynama oldugunu soylemıssın yada 1,3 den 1 bar a dustugunu yazmak ıstedın

Geri
Üst Alt