Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 TSI

8 ile 5 bin dolar arasi maliyetsiz mi abicim :) su an megan disel motor sandik alsan 8 bin tl masrafi war :) ama iste bende aldim bakalim gorcez ne kadar dayanicak ama bnm tahminim 200 bin zor cevirir gibi geliyor deniyelim gorelim su an sitede en km yapmis 1.4 tsi kac km de acaba biruye yazarsa sewinirim

Benim 45Kde...saat gibi kereta:)

200.000 çevirmesi de aracın sahibine bağlı sadece motorun ömrüne değil....:eek:key: çok çok turbo isteyebilir motorda sıkıntı yaratacağını sanmıyorum iyi bakılır bakımları zamanında yapılırsa ama tabi yetkili serviste kullanılan yeşil kutulu castrol yağlar aracın motorunda çamur gibi kalıyo adam gibi yağ kullanmak şart ben hep castrol edge kullandım araçlarımda yeni yeni mobil1 e geçtim çok memnunum....

8 ile 5 bin dolar arasi maliyetsiz mi abicim :) su an megan disel motor sandik alsan 8 bin tl masrafi war :) ama iste bende aldim bakalim gorcez ne kadar dayanicak ama bnm tahminim 200 bin zor cevirir gibi geliyor deniyelim gorelim su an sitede en km yapmis 1.4 tsi kac km de acaba biruye yazarsa sewinirim; gerci o kadar kullanicagimdan degil 100 binde bnm arabam emekliye ayrilir zaten :) bana gore 100 binde bitiyor arabanin isi zaten

52K olmak üzere.. :)

8 ile 5 bin dolar arasi maliyetsiz mi abicim :) su an megan disel motor sandik alsan 8 bin tl masrafi war :) ama iste bende aldim bakalim gorcez ne kadar dayanicak ama bnm tahminim 200 bin zor cevirir gibi geliyor deniyelim gorelim su an sitede en km yapmis 1.4 tsi kac km de acaba biruye yazarsa sewinirim; gerci o kadar kullanicagimdan degil 100 binde bnm arabam emekliye ayrilir zaten :) bana gore 100 binde bitiyor arabanin isi zaten

motorda büyük bir sorun olmicağını düşünüyorum ama turbo bozulmasına da motor bozuldu derseniz orası ayrı. turbonun ömrü bittiğinde değiştirirsiniz devam edersiniz. motoru çok kasmadığınızda sorun yaratcağını düşünmüyorumm..

Hiçbirşey olmaz arkadaşlar.ne bu kardeşim yahu oyuncak araba mı bozulacak motoru.korkmayın gönül rahatlığıyla binin.100 binde motor mu ölür?koskoca wolksvagen var arkasında.binin binin korkmayın:)yavv bir de bu rodaj da nasıl kullanmalı?kimi arabayı yor korkma diyor,kimi 1500-2500 devirde sür diyor.ya motor açılmaz diyor.diyor da diyor.siz ne yapıyorsunuz?binin binin bişey olmaz:)

Hiçbirşey olmaz arkadaşlar.ne bu kardeşim yahu oyuncak araba mı bozulacak motoru.korkmayın gönül rahatlığıyla binin.100 binde motor mu ölür?koskoca wolksvagen var arkasında.binin binin korkmayın:)yavv bir de bu rodaj da nasıl kullanmalı?kimi arabayı yor korkma diyor,kimi 1500-2500 devirde sür diyor.ya motor açılmaz diyor.diyor da diyor.siz ne yapıyorsunuz?binin binin bişey olmaz:)

ilk aldığım gün 2500ü geçmedim.. şuan da 3bini geçmemeye çalışıyorum.. arada sırada zevkine gazlamalar oluyo tabi.. ama aracım 420km oldu yani rodajın yarısı bitti.. rodajdan ziyade şunlara dikkat edin.. ilk çalıştırdığınızda devir bin devirin üstündeyse düşmesini bekleyin.. sonra yola çıkın.. motor sıcaklığı 90a ulaşmadan gaza yüklenmeyin 2500-3000 deviri geçmeyin.. 90'a ulaştıktan 1-2dk sonra motor yağıda ısınmış demektir istediğiniz gibi gazlayabilirsiniz.. Sizin aracınız 1000km olmadı mı?

Yok kardeşim ya.hafta içi okuldayım.haftasonu da çoluk çocuk ne kadar gezilirse o kadar işte.şuan 410 km de sen beni geçmişsin yani.bu rodaj 1000 km de mi tamamlanır?bazı arkadaşlar 2000 hatta 5000 diyen bile var...

insan gibi kullanılan bir tsi minimum 3 4 yüz bin km sorunsuz gider. ama insan dışı kullanılırsa çok daha erken biter ki bu tüm motorlar içinde geçerlidir.

buarada 1.4 lerin blokları flan hep döküm çelik falandırama 1.2 tsi larınki aliminyum.

Geri
Üst Alt