Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 tsi kararsızım acil yardımlarınızı bekliyorum

durun ya benim de kafam karıştı şimdii :D 100/370 yaparsan 0.27 tl olmuyor mu o da 27 kuruş yapmıyor mu 370/100 niye olsun ki :s

en basit örnek doğru 27 kuruş yapar .

100 tl benzin = 100 / 3.88 = 25.7 lt yapıyor

25.7 lt benzin / 370 km yol = 0.0734 buda = 7.4lt

ama kım nederse desın dızel almak en mantıklısı bence.. benzın ucuz olsa keske :(

artık arabayı aldım. tabikide dizel ekonomisini yakalayacak halimiz yok. ama dizel araba farkını da ödeyecek durumum yok. yılda 15.000km yol yaparım. artık hayırlısı diyorum. bundan sonrası için göte giren şemsiye açılmaz derler :)

popoya dıyelım bız ona kaba oldu bıraz tabır :):) hayırlı olsun sımdıden merak etmeyın tsi araclar helekı 1.2 cok asırı yakmayacaktır sadece sorun benzın pahalı :)

güle güle kullanın, zamsız ve kazasız sürüşler..

1.2 tsi trafikte ve trafik olmayınca da gazlayarak kullanıyorum 8.2 yakıyorum.. ama basmadığım zaman 6.5 yakıyo ortalama.. bahçelievlerden bahçeşehire 30km yolu giderken gazlamazsam 6.5 - 6.8 yakıo...

Geri
Üst Alt