Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 tsi baslica sorunlar

ozgunay

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim. Aracimi gecen hafta aldim. 2014 kasim cikisli 45.000 km beyaz leon 1.2 tsi. Aracim 2017 kasima kadar garantili. Baslica sorunlarimi paylasacagim ;

1 - Özellikle bozuk yollarda ve dusuk devirde direksiyon kutusu civarinda tikirdama geliyor, gostergeleri bastirdigimda , sanki birlesim noktalarinda bosluk var gibi citirdiyor.

2- Koltuk yukseltme cubugunun plastik aksami cubuktan cikiyor sanirim dişi kirilmiş.

3- Start - stop ozelligi ; ornegin isikta duruyorum start stop devreye giriyor fakat hic birsey yapmamama ragmen kendi kendine 15 sn civarinda devreden cikiyor ( bu durum 2 -3 kere oldu sabah saatlerinde )

4- Arac klima ve kaloriferi cok gec ortami isitiyor.

5- Bazi sert donus ve bozuk yollarda lastik basinc uyarisi geliyor ve esp isigi ile denge kontrolu hatasi verip ekranda isik yaniyor. Araci yeniden baslattigimda ise sorun duzeliyor ( 2 sefer oldu )

6- Aracin 45 bin bakimi geldi fakat araci 45.800 civarinda goturmus olacagim problem yaratir mi ?

7 - Randevuyu 5 kasima ankara / aydoganlardan aldim. Yagi kendim goturemeyecegimi soylediler . İki aramamda birinde 530 TL digerinde 540 TL olarak fiyat belirttiler.

8 - Bu sorunlari servise belirtmem durumunda cozum bulup ilgileniyorlar mi ?

** daha once peugeot 307 sahibiydim. Seat servis kalitesini bilmiyorum.

Yardimlariniz ve onerileriniz icin Tesekkur Ederim.

Arkadaslar merhaba yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim. Aracimi gecen hafta aldim. 2014 kasim cikisli 45.000 km beyaz leon 1.2 tsi. Aracim 2017 kasima kadar garantili. Baslica sorunlarimi paylasacagim ;

1 - Özellikle bozuk yollarda ve dusuk devirde direksiyon kutusu civarinda tikirdama geliyor, gostergeleri bastirdigimda , sanki birlesim noktalarinda bosluk var gibi citirdiyor.

2- Koltuk yukseltme cubugunun plastik aksami cubuktan cikiyor sanirim dişi kirilmiş.

3- Start - stop ozelligi ; ornegin isikta duruyorum start stop devreye giriyor fakat hic birsey yapmamama ragmen kendi kendine 15 sn civarinda devreden cikiyor ( bu durum 2 -3 kere oldu sabah saatlerinde )

4- Arac klima ve kaloriferi cok gec ortami isitiyor.

5- Bazi sert donus ve bozuk yollarda lastik basinc uyarisi geliyor ve esp isigi ile denge kontrolu hatasi verip ekranda isik yaniyor. Araci yeniden baslattigimda ise sorun duzeliyor ( 2 sefer oldu )

6- Aracin 45 bin bakimi geldi fakat araci 45.800 civarinda goturmus olacagim problem yaratir mi ?

7 - Randevuyu 5 kasima ankara / aydoganlardan aldim. Yagi kendim goturemeyecegimi soylediler . İki aramamda birinde 530 TL digerinde 540 TL olarak fiyat belirttiler.

8 - Bu sorunlari servise belirtmem durumunda cozum bulup ilgileniyorlar mi ?

** daha once peugeot 307 sahibiydim. Seat servis kalitesini bilmiyorum.

Yardimlariniz ve onerileriniz icin Tesekkur Ederim.
Servise gittiğinde ön paneldeki sesi söylersen oraya yalıtım yapıyorlar bende yaptırdım, koltuk yukseltme kolu benımde gitti oda bir şans işi olsa gerek, start-stop olayıda kliman acıksa veya fan olayın ona göre değişiklik gösterebilir yada afifiten firenden ayağını cekersen,klima cok gec ısıtması serviste gösterbi gazına bakarlar bakımını yapsınlar,şimdiye hiç yapmadılarsa ondan olma ihtimali yüksek, lastik basınc ve esp ışığı ise,zaten lastık basıncı resetlemeden gıtmez ama arabayı stop ettip tekrar calıstırdında gidiyorsa başka bir sorun vardır,esp ışığı ise sert girdğin virajlarda otomatık devreye girer esp,oda zatn 1,2 saniye sonra söner,ama devamlı kalıyor ise onuda servise göster derim,km olayınıda ben cok geçirmemeden yanayım ama tabi sana kalmış :)

Servise gittiğinde ön paneldeki sesi söylersen oraya yalıtım yapıyorlar bende yaptırdım, koltuk yukseltme kolu benımde gitti oda bir şans işi olsa gerek, start-stop olayıda kliman acıksa veya fan olayın ona göre değişiklik gösterebilir yada afifiten firenden ayağını cekersen,klima cok gec ısıtması serviste gösterbi kazına bakarlar bakımını yapsınlar,şimdiye hiç yapmadılarsa ondan olma ihtimali yüksek, lastik basınc ve esp ışığı ise,zaten lastık basıncı 0 lamadan gıtmez ama arabayı stop ettip tekrar calıstırdında gidiyorsa başka bir sorun vardır,esp ışığı ise sert girdğin virajlarda otomatık devreye girer esp,oda zatn 1,2 saniye sonra söner,ama devamlı kalıyor ise onuda servise göster derim,km olayınıda ben cok geçirmemeden yanayım ama tabi sana kalmış :)
Cevaplar icin tesekkur ederim.

Start stop gercekten cok degisken , ama ayagim frende degilken sadece beklerken kendi kendine devreye tekrar girdi dun 2 sefer. Yalitim icin umarim aydonlar yardimci olur e memnun kalirim.dogus oto kasim sonuna randevu veriyor. Bu haftasonu deseler cumartesi gotururdum araci. Lastik basinci diger hatalari tetikliyor gibi geldi. Bozuk yolda birden cukura girince basinc degeri mi degisiyor da o yuzden mi oldu ilk suphem bu yondeydi, ustelik esp ve denge sistemi de uyarilari da verdi , motoru tekrar acinca hic bir sorun yoktu. Servise hepsini iletecegim , umarim ilgilenirler.

Cevaplar icin tesekkur ederim.

Start stop gercekten cok degisken , ama ayagim frende degilken sadece beklerken kendi kendine devreye tekrar girdi dun 2 sefer. Yalitim icin umarim aydonlar yardimci olur e memnun kalirim.dogus oto kasim sonuna randevu veriyor. Bu haftasonu deseler cumartesi gotururdum araci. Lastik basinci diger hatalari tetikliyor gibi geldi. Bozuk yolda birden cukura girince basinc degeri mi degisiyor da o yuzden mi oldu ilk suphem bu yondeydi, ustelik esp ve denge sistemi de uyarilari da verdi , motoru tekrar acinca hic bir sorun yoktu. Servise hepsini iletecegim , umarim ilgilenirler.
Baya geç randevu vermişler :S Yalıtım için sıkıntı olucağını sanmıyorum basit bir işlem, ama tabi bu esp ve lastık basınc olayı ekstrem bir olay,onu direk ilet bence ilerde daha büyük bir sorun cıkarmadan.

Evet randevular gercekten uzun surecte veriliyor servisi aradim biraz once 1.000 km ye kadar problem olmaz diyor.

Geri
Üst Alt