Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kutu ici KN hava filtresi nasil temizlenir ?

bence 50 mil motorlar için cunku bı suru yerli sitede motordan söküp temizleme görüntüleri var

gerçi arabayla motor arasında fark olur mu bence olur

50.000km mi :D:D:D:D Hiçbir filtre 50.000km gitmez. Filtre üreticilerin bunları iddia etmesi öyle olması anlamına gelmez.

5000 7000 arası ideal diye biliyorum alp?

kanka al su temizleme kitini yarisini ben veriyim; bende faydalaniyim :)

alcam kanka su bakima gidiyim geliyim filtre bi ciksin arabadan o zaman hallederiz :D

50.000km mi :D:D:D:D Hiçbir filtre 50.000km gitmez. Filtre üreticilerin bunları iddia etmesi öyle olması anlamına gelmez.

Alp bende öyle sanıyordum fakat eski aracımdaki k&n replacement filtre hala duruyor. 70k oldu ve filtrede hiçbir sorun yok baktırdım geçenlerde :) 2 kere temizledim şuana kadar :)

Ben k&n ilk aldığımda etrafımdakiler hava bas temizlenir yada mazota yatır derlerdi cenk sendeki gibi :) araştırdıkça öğrendim kağıt filtreler öyle temizleniyor fakat cotton filtreleri öyle temizlemek yanlış :)

Ulkemiz sartlari icin o kadar yuksek km'lerde filtreyi temizlemek biraz riskli gorunuyor..

bakımdan bakıma degıstırın normali budur heee vaktım var dıyorsanız 1000 kmde bırde degıstırılebılır:)

Aracınızı çok saçma alanlarda kullanmadığınız sürece 3-5 bin km de bir temizliğe gerek yok. Leon'u 80.000 km kullandım. Aldığımın ikinci haftası filtremi takmıştım. 5.000 kmde de temizledim 20.000 kmde de. Öyle aman aman bir fark olmadı ki benim işyerim çoğunuzun bulunduğu ortamdan daha tozlu. Aradaki tek fark filtreden çıkan böcek sayısıydı.

Adamlar 50.000 diyorsa 1.000.000 km de garanti veriyorsa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. Aracınızdaki kağıt filtreyi bakımdan bakıma (10.000/15.000 km) değiştiriyorsunuz normalde. Daha kaliteli, daha dayanıklı bir filtreyi daha çabuk temizlemenin/değiştirmenin mantığı yok.

Geri
Üst Alt