Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kubica Renault'da..

YCO

Kayıtlı Üye
Renault, Polonyalı pilot Robert Kubica'nın gelecek yıl, Fernando Alonso'nun yerine Fransız ekibinde yarışacağını duyurdu. Böylece tüm kariyerini BMW Sauber'de geçiren 24 yaşındaki Kubica, ilk kez dünya şampiyonu bir ekiple birlikte mücadele verecek.

Basında son haftalarda yer alan haberlerin ardından Kubica'nın Renault'ya transferine kesin gözüyle bakılıyordu. Takım içinden de bu yönde açıklamalar gelmişti.

Takım patronu Bob Bell bugün yaptığı açıklamada, takımın çok uzun süredir Kubica'yı mercek altında bulundurduğun belirterek, "Robert, 2006'da ilk yarışına çıktığından bu yana yakın görüş alanımız içindeydi. Kendi döneminin en kabiliyetli pilotlarından biri" dedi.

Renault'nun, takımın geleceğine yönelik büyük umutlar ve hedefler taşıdığını belirten Bell, "Robert'in, bunları gerçekleştirmemizde büyük rol oynayabileceğini düşünoruz" şeklinde konuştu.

Kubica, 2005 Renauld Dünya Serisi'nde şampiyon olmasının ardından ödül olarak, dört yıl önce F1 aracıyla ilk test sürüşünü Renault'da yapmıştı. Ancak o zaman takım kendisine herhangi bir teklif getirmemiş, Polonyalı pilot da F1 kariyerine BMW'de başlamıştı.

Kubica da yaptığı açıklamada, "Gelecek sezon Renault'ya katılacak olmaktan dolayı çok mutluyum. 2005'de Renault serisinde şampiyon olduğum için bu takımla her zaman özel bir ilişki hissettim. O zaman bana Barcelona'da test imkanı sunmuşlardı. Bu da beni F1'e taşıyan bir basamak oldu" dedi.

Yarış kazanma konusunda Renault ile aynı bakış açısına sahip olduklarını vurgulayan Kubica, Fransız ekibinin açık ve dostane bir yaklaşım içinde olmasının kendisini rahat hissetmesini sağladığını söyledi.

Kubica, "Gelecek yıl gridin önlerinde olmak için birlikte şampiyonluk mücadelesi verme konusunda çok iyimserim, motivasyonum çok yüksek" ifadelerini kullandı.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt