Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaza

plakadan baktığımda kaskon Ankara sigortadan görünüyor.Bildiğim kadarı ile Cam ve yan ayna hasarlarında Anakara sigorta hasarsızlığını bozmuyor.Bence sigortacınla görüşmelisin.

her sigorta şirketi senede bi tane cam hakkı veriyo hasarsızlığı bozmadan..sadece allianz da sınırsız...

kapak sağlam yani yerine taktım üzeri çizildi onuda karbon kaplama düşünüyorum yani sadece içinin aynası değişecek.
ama tabi arkadaşlarında dediği gibi yılda bi dünya para verip kaskoyada sonra cebinden almak ta koyar biraz :)

sadece ayna değişiminde hasarsızlığın bozulmaz
sen beni dinle

Aynada muafiyet uygulanmıyor diye biliyorum. Zaten hasarsızlık indiriminiz varsa aracın poliçe bedelinin %10'u kadar olan hasarlarda hasarsızlık bozulmuyor.

Allah daha büyük kaza bela vermesin.bu kadar kafanı yorduğuna değmez abi

Ya bu kasko bozmama işi ne Allah aşkına hem kaskoya para yatıralım hemde kaza oldumu cebimizden ödeyelim aman kasko bozulmasın nasıl iştir bu 10 lirada olsa kaskodan yaptır. Paranız çok galiba..

Benim 800 TL yakın indirirm vardı önceden ufak bir hasar almıştım 300 TL hasar vardı şimdi ben kaskodan yaptırsaydım poliçeyi yenilediğimde 500 TL daha fazla ödeyerek zarara girecektim. Şimdi sence hangisi mantıklı?

Kaza tutanağına çok güzel bir şekilde detaylı ve anlaşılır çizim yaptıysan eğer,karşı taraf ne derse desin,yorumlar pek önemli değil..(çünkü karşılıklı yalanlar yazılabiliyor) Daha çok çekilmiş foto veya iyi izah edilmiş çizim olması yeterli...

Kaza tutanağına çok güzel bir şekilde detaylı ve anlaşılır çizim yaptıysan eğer,karşı taraf ne derse desin,yorumlar pek önemli değil..(çünkü karşılıklı yalanlar yazılabiliyor) Daha çok çekilmiş foto veya iyi izah edilmiş çizim olması yeterli...

Poliçede adamı benim şeridimde gösterdim zaten adam direk üstüme geliyodu ya arabayı ya refüje düşürücektim bari gelsin çarpsın dedim arabada çocuk vardı. ama durmadığı için resim çekemedim.
biraz alengelli bi durum olduğu için yazayım dedim.
tabiki allah daha büyüğünden korusun bi ayna bişey deil.

Tekrar Merhaba Arkadaşlar,

C.tesi günü gittiğim Kayadibi otomotivde aracı gösterdim.
trafik sigortası iki taraflı suç olduğu için ancak yarısını karşılar dediler.
kasko ise tamamını karşılar fakat buda kaskonun hasarsızlık indirimini bozar dediler.
aynanın tamamı 550 tl miş ( aman dikkatli olun )
orda tanıdık bir usta vardı iyice baktrıdım aynın gövdesi sağlam sadece içinin aynası değişse yeter dediler.
tabi sadece içide 100 tl imiş.

sizin anlıyacağınız kasko bozulmasın diye onarım yaptırmadım kasko sadece içinin camını da karşılamıormuş bu arada.
artık bi yerden içine ayna alıp takıcaz.

yardımlarınız için hepinize çok teşekkürler.

Geri
Üst Alt