Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaza

prolcay

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Kurban Bayramı için gittiğim ankarada dar bir yolda karşıdan gelen gözleri pek iyi görmeyen bir amca
yanımdan geçerken ki üstüme geliyoduda okadar kaçabildim aynama çarptı

tabi durmadan gitti ama ben dönüp yakaladım.
ama adam durmadığı için olay kavgaya dönüşecekti ve adam ısrarla suçlu olmadığını söylüyordu.
o yüzden trafik kaza tutanağına karşılıklı aynalarımız çarpıştı gibi bişey yazdık.

henüz zaman bulamadığım için servise gidemedim ama sizce trafik sigortası bu tutanağa göre benim aynamı değiştirimi?

aynamın üst kağaı yerinden çıktı ve içindeki ayna kısmı çatladı ama açılıp kapanmasından veya yönlendirmesinde herhangi bişi yok ama ben yinede kaskoyu deldirmek istemiyorum.

Trafik sigortası senin değil karşı tarafın hasarını öder..KAskon yok mu?

Arabam durup dururken kaydı ve aynam kırıldı, hatta biraz da kaporta işim vardı, çok rahat şekilde tutanak ve birkaç fotoğraf ile tamir ettirdim ancak dediğiniz gibi hasarsızlığı bozmak gerekiyor...

aksarayda ayna ıcı satılıyor al kapagında saglamsa tak yoluna devam et bence

aksarayda ayna ıcı satılıyor al kapagında saglamsa tak yoluna devam et bence

ya benim de aklıma aynı şey geliyor şimdi fotoğraf falanda çekemedik dedim ya olay kızışmaya başlmaıştı kavga çıkacak die bıraktım mecburen
ama kasko da bozulursa seneye çok prim ödemeyelim.

öncelikle geçmiş olsun... benim kaskomda ufak hasarlar (araç kasko bedelininin %5 ini geçmeye) hasarsızlık indirimini bozmuyor.
ben bir sefer bu özellikten yararlanmıştım. 700 tl masraf oldu kasko hasarsızlık indirimi bozulmadı :)

kasko poliçeni bi incelermisin...:eek:key:

üçkurusluk sey ıcın kasko bozma ayna ıcıne verecegın maksımum para 30 40 tl

Ya bu kasko bozmama işi ne Allah aşkına hem kaskoya para yatıralım hemde kaza oldumu cebimizden ödeyelim aman kasko bozulmasın nasıl iştir bu 10 lirada olsa kaskodan yaptır. Paranız çok galiba..

hasarsızlık bozulursa o 10TL ztn misliyle çatır çatır çıkar senden o yüzden bozmayın diyolar :) Misal bizde var bi araba dedeme vermiştik çok kaza yaptı. öyle büyük şeyler diil. Hep küçük. Ama şimdi kasko 2500TL civarı para istiyor :)

Geri
Üst Alt