Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kan Kanseri

DOUKAN

Kayıtlı Üye
Nette tam bilgi bulamadım Kan Kanseri'nin tedavisi ne durumdadır?

Akraba derecesinde bir tanıdığım abim...

geçmiş olsun Dou ama tedavisi oluyodu diye biliyorum sanki....

Çeşitli tedavi yöntemleri mevcut ama zor bir hastalık.. :(

Kan kanserinin tedavisi: İvegen kan kanserinin tedavisi, duraklama dönemini gerçekleştirmek ve uzatmak amacını güder.
Lenfositlerin gelişme aşamasını etkile*yen kan kanseri türünde vinkristin adlı ilâç kullanılmaktadır. Bu ilâç Cezayir menekşesinden elde edilen alkali bir maddedir ve kanserli çocukların % 90′ında duraklama döneminin gerçek*leştirilmesinde yararlı olmaktadır. An*cak vinkristin hastalarda saç dökülmesi*ne yolaçar. Vinkristinin uygulanması haftada bir kez damardan olur. Bu ilâç genellikle kortizon ve prednizon gibi hormonlarla birlikte kullanılır. İlâçların etkisi kanserli hücrelerin üreti*minin engellenmesi biçimindedir. An*cak bu dönem hasta için oldukça kritik olduğundan, alyuvarlarının yenilenmesi için hastaya kan verilir. Ayrıca trombositlerdeki azalmayı karşılamak amacıyla trombosit yüklemesi yap’ılır. Bunun ya*nında, hastanın çeşitli hastalıklara ya*kalanma olasılığı göz önünde bulundu*rularak, antibiyotiklerle koruma tedavi*si de yapılır. Tehlikeli durumlarda hasta karantinaya alınır ve yiyecekleri sterili*ze edilir.

Saol kardeşim bunları bende okudum ama ne bilim ya öyle işte...

kardeşim allah acil şifalar versin
geçmiş olsun

Geri
Üst Alt