Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

K&N cai

SİMON

Kayıtlı Üye
bu parçayı bayadır araştırıyorum ve sitede 18hp lik güç artışı yazıyor..

bu kit'in aracı saglayacağı + ve - leri paylaşabilirmisiniz...
uzun vadede motora yararları ve zararları?... bu arada kit'in buradaki satış fıyatı 400-500 dolar arası ama almak ıstıyenler hıc burdan almasın almanyada 220 dolar.....

bu kit 2.0 TFSİ FR VE CUPRA benzinli için.... +18 HP GÜÇ...

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=69-9503TFK

Buda 1.4 tsı için...

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57S-9500

bu da dizeller için sanırım...

http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

burdanda ıstegınız ARAÇ VE MODEL ıcın kit bulabilirsiniz....

http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

DN: yılmaz abi filtrenın yarar ve zararların konu olarak açtı ama kullananlar yorumları yazabilir

Ben K&N cai kullanıyorum ancak bunlar pek CAI'ye benzemiyo Şemun :)
18hp'lik güç artışını Dyno üzerinde kaput açıkken alıyolar. Araç seyir halinde motor sıcak ve kaput kapalıyken yapılan bi ölçüm değil bu.

Ben K&N cai kullanıyorum ancak bunlar pek CAI'ye benzemiyo Şemun :)
18hp'lik güç artışını Dyno üzerinde kaput açıkken alıyolar. Araç seyir halinde motor sıcak ve kaput kapalıyken yapılan bi ölçüm değil bu.

ayberk peki kaput kapalıyken ne olur? bu arada Cold air intake diye geçmiyormu bu kitler?? olmadı tampona bi delik açarız:):)

peki ses ve performans dısında aracın motoruna yarar yada zararı varmı

şemun gel ben sana sanayiden 10 tl ye çakma JSV açık filtre alıyım :D:D:D

Semun bu fıltre konusunda daha kac kere yazmam gerekıyor :)Kn ın hıc bır fıltresı ustunde maf olan Vw grubuna uygun degıldır.Yaglı tıp fıltre oldugu ıcın mafı bozar,mozuk mafla hangı 18bg alınır sonra onu dusunmek lazım :)

ayberk peki kaput kapalıyken ne olur? bu arada Cold air intake diye geçmiyormu bu kitler?? olmadı tampona bi delik açarız:):)

peki ses ve performans dısında aracın motoruna yarar yada zararı varmı
Kaput kapalıyken motorun sıcağını yer o filtre CAI'liği kalmaz :D
Arabanın orjinalini bozmak istemeyen sen değil miydin Şemun kaput mu delicen :D
Bunlarla uğraşıcağına bi yazılım yaptır abi ver 600 700TL bak keyfine bin arabana 290hp :)

Semun bu fıltre konusunda daha kac kere yazmam gerekıyor :)Kn ın hıc bır fıltresı ustunde maf olan Vw grubuna uygun degıldır.Yaglı tıp fıltre oldugu ıcın mafı bozar,mozuk mafla hangı 18bg alınır sonra onu dusunmek lazım :)

Ben aracima yagsiz filtre ariyorum.. Ne kadar marka varsa arastirdim.. Green, pipercross , raid simota bmc kisaca ne varsa hepsine baktim.. Pipercross yagsiz diye biliriz ama sayfasinda temizleme kosullarinda son olarak sikilacak bir spreyden bahsediyor ve bu sprey de yagli.. Tozu tutmasi icin diyor ve ekliyor.. Gereginden fazla sikilmasi zararlidir..k&n amerikan markasi.. Onlarda ozellikle yazmis gereginden fazla yaglamayin diye.. Amerika tazminatlar ulkesi.. Ve amerikada satilan golf gti icin birebir fltre satiyorlar.. Bence bu tazminat odemeyi goze almazlardi maf'a zarari olsa.. Kisisel dusuncem bu.. Fazlasi zarar diye tum markalar belirtmis zaten..

kutu içiler daha iyi gibi geldi bana. açık filtre düşünülürse bence ölçüsü orjinale göre daha büyük çaplı bir boru ile motor odasından dışarıya çıkartılmalı ki yapacağı işin hakkını versin.

Kaput kapalıyken motorun sıcağını yer o filtre CAI'liği kalmaz :D
Arabanın orjinalini bozmak istemeyen sen değil miydin Şemun kaput mu delicen :D
Bunlarla uğraşıcağına bi yazılım yaptır abi ver 600 700TL bak keyfine bin arabana 290hp :)

ayberk sadece bakınıyorum cnım:):)

---------- Post added at 10:11 ---------- Previous post was at 10:09 ----------

dedıklerın aklımda hatta bılgısayrmda kayıtlı can ama merak ettıgım konu bunlar bu verdıgım lınktekı kıtler araca uygun degılmı maf sensorunu bozsun...

Şemun arabanda da filtre kutusu ve kapağı yok mu kardeşim zaten..
kapağı açıp içine kuru tip bence Pipercross olmalı bi filtre koyduktan sonra değişen pek bişi olmayacak..araç hareket halindeyken tampon ve radyatör tarafından gelen rüzgarla ve orjinal tertibatın radyatörün ordan borularla çektiği havayla yeterli miktarda beslenecek..aynı zamanda güzel ses yapacak hoşuna gidicek..

yağlı tip filtre bence hiç bi şekilde takma motora uygun ölçülerde yıkanabilen kuru tip filtrelerden almalısın bence..

Geri
Üst Alt