Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Jacques: "Hepsi kumrular gibi..."..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
jacques-villeneuve-face.jpg


Eski dünya şampiyonu Jacques Villeneuve, modern Formula 1'deki tek yanlışın, şu anki pilotların çok sıkıcı olması olduğunu kaydetti.

Gelecek sezon için Formula 1'e dönme gayreti içinde olan ve bazı takımlarla görüşen Villeneuve, yarışların öncesine göre keyif verici olmaktan uzak olduğunu ileri sürdü.

Geçtiğimiz hafta Singapur GP'ye gelen Villeneuve, "Büyük bir heyecan eksikliği var. Hepsi kumrular gibi, hepsi çok iyi arkadaşlar. Gladyatörler yok. Ben Formula 1'i izlediğimde mücadele seyretmek, oraya çıkan gladyatörleri seyretmek isterim" ifadelerini kullandı.

Kanadalı pilot, "Birbirlerini öldürsünler demek istemiyorum, ancak diğerlerinden daha fazla performans göstermeyi istemeliler. Daha kıyasıya bir mücadele olmalı" dedi.

Arkalarında sponsor desteği olan genç pilotların, F1'e dönme girişimlerini olumsuz etkilediğini söyleyen Villeneuve, ancak sahip olduğu tecrübenin de şansını artırdığını söyledi.

Renault'nun kasıtlı kaza skandalına da değinen Villeneuve, Nelson Piquet'nin takım arkadaşına yardımcı olmak için kaza yapmayı kabul etmesinde görüldüğü gibi, bu günlerde F1 pilotlarının güç kaybedip kaybetmediği sorusuna verdiği cevapta, "Bu, pilotun güç kaybetmesi değil, bu pilotun zayıf, genç ve tamamen aptal olmasıyla ilgili. O (Piquet) hiçbir zaman Formula 1'in bir parçası olmadığını gösteriyor. Bu kadar basit" dedi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt