Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

impreza wrx-impreza wrx sti

Öncelikle ben oyumu STI'dan yana kullanıyorum. Abi, seninde STI tercih etmen, daha avantajlı olacaktır. Neden?
Mehmet abim, performansı seviyosun. Ve bindiğin araç bir süre sonra seni kesmeyecektir. Alacağın WRX'i daha öteye taşımak için her zaman, STI parçalarını takmak zorunda kalacaksın. Haa, 800'lü hp'lerde gözün varsa STI'a para vermene gerek yok. Zaten iki türlüde stock internaller çöp :D. Ancak 300hp-400hp arası bir gücün, 4 çekerinde yanında vereceği keyifle seni tatmin edeceğini düşünüyorum. Bu yüzden WRX yerine, WRX STI alıp, ufak tefek oynamalarla bu güçlere ulaşman daha sağlıklı ve ucuz olacaktır. Hemde WRX'ten çok daha fazla detaya ve aksesuara sahip olacaksın..

Valla Stı yada Wrx hakkında cok bılgım yok mehmet ama sunu soylım,Wrx yukleyenler fıx Stı krankı flan degıstıryolar.Hanı yuklenmem evc,komple egsoz ,fıltre takılırım dıosan Wrx al 10 lıra az degıl sonucta,ama olaya yuksekten baslamak yanı Stı almak her zaman avantajdır.b de mumkunse oynanmamıs arabalara bakmanı tavsıye ederım,stock olsun ne yapcaksan sen yap,yaptıgını bıl

can burda modifiye yapan yer yok. ankaraya git gel zor oluyo. hazır yüklenmişi ama temiz binilmiş olanı bulursam iyi olur

can burda modifiye yapan yer yok. ankaraya git gel zor oluyo. hazır yüklenmişi ama temiz binilmiş olanı bulursam iyi olur
abı acıkcası hazıra konmak benım kulagıma cok ılgı cekıcı gelmıyo b de dedıgım gıbı kendın yaptırdın mı en azından bılmıs olcaksın neyı nasıl yaptırdıgını.Tabı senın acından bakıcak olursak hazır yapılmısını almak daha mantıklı olyo

birde bundan önceki ve şimdiki arabalarımla çok uğraştım birazda sıkıldım. artık hazıra konmak istiyorum :D:D dediğim gibi bilinçli gazlanmış ve temiz binilmişi 10 numara olur. eğer orjinal alırsam sadece yazılım yaparım. egzos, blow off, turbo timer, düz boru zaten hepsinde var.

abi en azından kendi adıma konuşayım arabama ne alsam ne taksam özellikle ilk günlerdeki keyfi için alıyorum vs..sen direkt hazıra konsan bi zaman sonra monotonluğundan sıkılmaya başlayabilirsin aracının bunun yanında Can'ın söylediği gibi ne var ne yok biliyo olursun..

donanım farkları ne ayberk biliyormusun?
The differences between a WRX and STi:
-Better brakes on STi. The Brembos found on the STi are larger and dissipate heat quicker.
-Better wheel/tire package on the STi. 17" BBS rims with performance oriented tires compared to the WRX's 16" Subaru branded Enkei rims and all seasons.
-Different body panels. Larger hood ****op, larger rear wing, different sideskirts.
-Engine. VF39 turbo vs TD04 for WRX, different intake manifold, larger TMIC, AVCS, stronger internals, different camshaft. STi produces 300 hp while WRX produces 230.
-Transmission. 6 speed vs 5 speed, hardened mounts for both tranny and engine. Also, auto is not available for STi.
-Interior. "Special" STi interior with blue inlays.
-Suspension. Upgraded suspension on STi.
There's other differences between the two as well, as the catback on the STi is different and other random touches. I think I've touched on most of the important differences though.

For above, the WRX and STi weigh the same. And the STi is not cheaper to insure.

You can make a WRX faster than a STi for the price, but you can't make it better for the same price. There's a huge difference there. Trust me I know. I had this same misconception when I bought my WRX. You get quite a bit for that $6000 difference in sticker price between the two, and you have a better starting platform for future mods. The gap has been narrowed with the 06-07 WRXs since they now have the 2.5L, but it's still quite a large gap. But then if the STi's looks don't do it for you and you're going to swap everything out anyways, then you probably might consider a WRX. But if you plan to do limited modifications or leave it stock, then get the STi.

evet bu güzel bir yorum olmuş. aradaki fiyat farkıyla wrx i daha hızlı yapabilirsiniz ama STI dan daha iyi yapamazsınız demiş adam :)

Mrb seni en iyi şekilde aydınlatabilirim amerikayı keşfetmeye çalısma kesfedilmiş bir sti var zaten wrx motor sanzuman koltuk fren alt takım gösterge spoyler olarak tamamiyle sti yapıyım desen bi okdar daha para harcarsın.2004 sti 2005 sti düşünüyorsan aralarındaki fark sanzuman dcdd sanzuman yani oranlarını ön arka lock seklinde değiştirebiliyorsun.sti motoru 2005 modele kadar forget pistondur krank blok tamaiyle farklıdır. wrx malesef naziktir motoru detanosyona ugradıgı zaman cabuk kırılır motoru forgetlasan bu kez sanzuman sorunuyla karsılasırsın kırılır 3 4 prizdrek kırılır.dogbox taksan frenler yeterli olmaz bremboya gecmen gerekir alt takım koltuk amortisör derken wrx seni oldukca yorar.Burda kısa bir anlatım ama 10bin tl fazla vermen fazla değil en mantıklısı sti 2005 tercih edersen senin için dahada iyi olur sanzumanından oldukca zevk alırsın. Benim aracım spec c komple sti üstün ama yurt dısından getirdim herseyini bunun sonu yok 15 senedir binmediğim subaru kalmadı bi önceki arabam 550 beygirdi şimdiki standart 320 beygir cok keyifli ufak tefek ekstra hepsinde var zaten buldugun aracın plakasını vermen yeterli yardımcı olurum .

Geri
Üst Alt