Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza tdi radyatör soğutucusu patladı!

Antifirizden dolayıdır. Su eklemiştir kesin ondan olmuştur tahminim öle..

Durduk yerde de patlayabilir, sonuçta hiçbirşey kusursuz değil :)

soğutucu haznesi içinde o renkli su yerine yağ varmış, yani yağ - su karışmış, ! kullansa motoru yakar mı servise kadar...

yazını şimdi okuyorum işlerimden sebep...hala kullanmadıysa ne mutlu olduğu yerde bıraksın aracı

Ne patlamış anlayamadım ama, sabit seviye su kabı olmasın? Turuncu renklli antifriz organik diye adlandırılır (bu aralar sahtesi de çıktı ambalajlar iyi okunmalı). Mavi renkli olanın kimyası değişiktir, fabrikasyon turuncu ise, mavi konmaz, aluminyum sistemde bir yerleri zamanından önce eritir, su kaçar. MAvi olan eski bakır sistem içindir (genelllikle). Soğutma suyuna yağ karışmış ise, conta yanmış demektir, aşırı kaçaklarda, kompresyon soğutma suyuna karışır, sabit seviye kabını patlatabilir, motor revizyonu söz konusu.

Ne patlamış anlayamadım ama, sabit seviye su kabı olmasın? Turuncu renklli antifriz organik diye adlandırılır (bu aralar sahtesi de çıktı ambalajlar iyi okunmalı). Mavi renkli olanın kimyası değişiktir, fabrikasyon turuncu ise, mavi konmaz, aluminyum sistemde bir yerleri zamanından önce eritir, su kaçar. MAvi olan eski bakır sistem içindir (genelllikle). Soğutma suyuna yağ karışmış ise, conta yanmış demektir, aşırı kaçaklarda, kompresyon soğutma suyuna karışır, sabit seviye kabını patlatabilir, motor revizyonu söz konusu.

TAm ben yazacaktım devreye girmişsin çağlar abi. Conta 'nın yanma ihtimali çok yüksek.

Güzel bilgi teşekkürler bişey daha öğrendik....:eek:key:

Aynı olay Bundan önce aldıgım bir ibizada denk gelmıstı 1 hfta sonra aracı gerı goturmustum tanıdık oldugu ıcın.Benzer bır sekılde arac sureklı su eksıltıyordu bakıyoruz bakıyorz antıfırz koyma deposunun yanından sureklı kacırıyor.megersem arac conta yakmıs oldugu ıcın sureklı su kaynatıyordu.sızdekı prblemde suyu kaynattıgı ıcn dısarı atamamıs ve patlatmıs olabılır dıye dusunuyorum

Geri
Üst Alt